چگونه سرویس های بهداشتی را تمیز کنیم ؟

چگونه سرویس های بهداشتی را به خوبی تمیز کنیم و برق بیندازیم؟ مطمئنا تمیز کردن سرویس های بهداشتی کار راحتی نیست و شاید به نسبت سایر مکان های هر ساختمان بیشتر احتیاج به تمیز کردن داشته باشد. در این مقاله از هاو کن یو به شما آموزش خواهیم داد که با چند ترفند این سرویس های بهداشتی را به خوبی تمیز کنید.

در این مقاله از هاو کن یو به شما ۷ روش جالب برای تمیز کردن این مکان های پر دردسر را آموزش خواهیم داد که مطمئنا در زندگی روزمره به خوبی می توانند به کمک شما بیاییند.

1تمیز کردن جرم ها

تمیز کردن جرم ها سر سخت در هر سرویس بهداشتی کار آسانی نیست و نخواهد بود. اما به شما ترکیبی را معرفی می کنیم که شاید بهتر از هر مایع تمیز کننده برای شما به کار بیایید و در هزینه های شما هم صرفه جویی مالی اتفاق بیفتد. برای این ترکیب شما میبایست نصف پیمانه سرکه را با ۱ پیمانه الکل ترکیب و در نهایت به آن یک چهارم پیمانه آب اضافه کنید و مخلوط کنید. حال این ترکیب را با چهار قسمت آب ولرم اضافه کنید و در نواحی که آلودگی و جرم وجود دارد بپاشید. ۱۵ دقیقه زمان دهید، و در نهایت با آب و وسیله تمیز کننده تمامی جرم های را بشویید و از بین ببرید. مطمئنا از قدرت این محلول شگفت زده خواهید شد.

2استفاده از دهان شویه ها

یک دهان شوی استاندارد و یا حتی خمیر دندان می تواند در نقش یک ضد عفونی کننده بسیار قوی برای سرویس های بهداشتی به کار بیاید. دهان شوی و یا حتی خمیر دندان خود را با مقداری آب مخلوط کنید و سپس این مایه یا خمیر را بر روی محل های آلوده برای مدت ۳۰ دقیقه قرار دهید و با یک فرچه مناسب تمامی آلودگی و جرم ها را از بین ببرید.

3تمییز کننده آینه و شیشه ها

مطمئنا در سرویس های بهداشتی شما هم آینه و شیشه وجود دارد. همیشه تمیز کردن این آینه و شیشه ها سخت است. به جای استفاده از مواد بهداشتی گران قیمت برای تمیز کردن این شیشه و آینه ها ترکیبی به شما معرفی می کنیم که همان قدرت، یک دهم هزینه را داشته باشد. برای ساخت این محلول حیلی راحت باید ترکیبی از هیدروژن پروکساید  و جوش شیرین درست کنید. حال این ترکیب را بر روی سطوح شیشه ای و آینه بپاشید و با یک دستمال و اسفنج آن را پاک کنید.

همچنین شما می توانید از کرم اصلاح هم کمک بگیرید و آن را بر روی آینه بزنید و سپس آینه را با آن تمیز کنید. این کار علاوه بر تمیز کردن شیشه همچنین باعث می شود دیگر بخار آب هم بر روی این آینه ها ننشیند.

4تمیز کردن سرامیک ها

برای تمیز کردن سرامیک وشیارهای بین آن ها شما می توانید از سفید کننده ها و مقداری پنبه یا موارد مشابه کمک بگیرید. این پنبه ها را به صورت گلوله های بزرگ درآورده و در سفید کننده بزنید وسپس  بر روی آن ها بکشید. همچنین شما از خمیر دندان ها هم می توانید برای از بین بردن لکه های آب و جرم ها از روی سرامیک و شیار های بین آن ها کمک بگیرید.

5تمیز کردن قطعات فلزی

برای تمیز کردن شیر آلات و موارد فلزی در سرویس های بهداشتی و برق انداختنشان کار سختی پیش رو نخواهید داشت. برای این کار به لیمو و نمک احتیاج دارید. یک لیمو ترش را نصف کرده و در مقداری نمک بزنید و سپس این لیموی آغشته به نمک را بر روی شیر آلات و موارد مشابه چندین بار بکشید. اسید موجود در لیمو به کمک نمک به خوبی تمامی جرم ها و آلودگی های سطح فلزات را از بین برده و آن ها برق می اندازد. از تمیز شدن و براقی این قطعات متعجب خواهید شد.

6از بین بردن گرد و غبارها

بسته به محل زندگی شما و البته محل قرار گیری سرویس های بهداشتی شما ممکن است با انواع گرد و غبار در نواحی مختلف سرویس های بهداشتی مخصوصا در سقف رو به رو باشید. برای تمیز کردن این قسمت ها و همچنین جلوگیری از جمع شدن مجدد گرد و غبار ها باید تنها به صورت مساوی آب و سرکه را مخلوط کنید و سپس یک تی یا وسیله مشابه که در این محلول زده شده است اقدام به تمیز کردن گرد و غبار و سقف کنید. دقت کنید که از چشمان خود با یک عینک محافظ، مراقبت کنید.

برای تمیز کردن جرم ها جمع شده در سردوشی و موارد مشابه هم می توانید مقاله کامل زیر را مطالعه کنید.

 چگونه سردوشی حمام را تمیز و رسوب زدایی کنیم؟

7تمیز کردن پرده ها در سرویس های بهداشتی

چنانچه از انواع پرده شمعی یا پلاستیکی در حمام استفاده می کنید، ۵۰ میلی لیتر سفید کننده را با ۲ قاشق مایع ظرفشویی ترکیب و سپس آن را در یک اسپری بریزید و بر روی این پرده ها اسپری کنید تا چند دقیقه بر رئی ان بماند و سپس آن را با یک دستمال یا آب خوب بشویید.

دیدگاه خود را ثبت کنید