نقاشی ساختمان، یکی از خدمات ساختمانی است که نکات زیادی داشته و به قولی برای خود دنیایی دارد. به عنوان مثال نقاشی رنگ پلاستیک، نقاشی رنگ روغنی، نقاشی رونگ اکریلیک (بی بو) در کلیه مناطق تهران و شهرستان ها، خدماتی نقاشی ساختمان با غلطک و نقاشی نمای ساختمان، نقاشی روی گچ، نقاشی ویلا و نقاشی خانه های نوساز و کلنگی هم کدام ویژگی های خاص خود و بالتبع نکات و ریزه کاری های خاص خود را دارا می باشند. به همین جهت است که قیمت نقاشی ساختمان نیز کاملا متفاوت می باشد. البته گفتنی است که یافتن نقاش ساختمان در تهران که حرفه ای بوده و نسبتا ارزان باشد نیز مشکل خواهد بود.

تجربه کاری ما نشان می‌دهد پس از آن که یکی از همسایگان به جهت نقاشی ساختمان محل زندگی یا دفتر کار اقدام می‌نماید، سایرین نیز به این امر علاقه نشان داده و سوالاتی درباره بازسازی و نقاشی ساختمان مطرح می‌کنند. اما چرا؟ طبیعی است که نقاشی ساختمان و یا همان رنگ آمیزی ساختمان، از سریع‌ترین، کم هزینه‌ترین و چشم گیرترین روش‌های تغییر در خانه بوده که بسیار محسوس است. اگر نقاشی به صورت تمیز و بی عیب و نقص انجام بشود، انگار شما به یک خانه جدید نقل مکان کرده‌اید!

اما نقاشی ساختمان چه فایده‌ای دارد؟ لازم است خاطرنشان کنیم که نقاشی یک ساختمان جدا از بحث زیبایی و افزایش ارزش ملک یکی از خطوط اصلی دفاع در خانه در برابر شرایط آب و هوایی مثل رطوبت و..، حشرات و سایر آسیب‌ها عمل می‌کند. لذا می‌توانیم بگوییم که یکی از مهم‌ترین جنبه‌های نگهداری یک خانه، همین نقاشی ساختمان است.

در نقاشی ساختمان بایستی توجه داشته باشید که رنگ‌ها، سایه‌ها و سبک‌های رنگی که می‌خواهید خانه‌تان را تزئین کنید، به صورت دقیق بررسی گردد. هم چنین تاکید می‌کنیم که انتخاب یک نقاش بدون عقد قرارداد مشخص و مشخص کردن کار به صورد حدودی، هم برای شما و هم برای نقاش باعث دردسر و پشیمانی شما خواهد شد.

هم اکنون برای نقاشی ساختمان با ارزان ترین قیمت با ما تماس بگیرید

شماره های تماس :   66374633 – 55405373 – 44011340  –  09123090698

آدرس : تهران، بزرگراه نواب جنوب به شمال، بعد از میدان 9 دی، خیابان محمود اسکندری( راهپیما )، پلاک 93

 • اهمیت نقاشی ساختمان
 • بهترین زمان نقاشی ساختمان
 • انتخاب رنگ در نقاشی ساختمان
 • محاسبه متراژ نقاشی ساختمان
 • لیست قیمت نقاشی ساختمان
 • معیارهای نقاشی ساختمان باکیفیت
 • قرارداد نقاشی ساختمان
 • آماده سازی خانه برای نقاشی ساختمان
 • آموزش نقاشی ساختمان
 • نکاتی در رابطه با نقاشی اتاق کودک

نقاشی ساختمان چه اهمیتی دارد؟

اولاً طبیعی است که نقاشی ساختمان سبب زیبایی و به اصطلاح شیک شدن خانه شما شده و نقاشی ساختمان، عنصری است که همیشه در معرض دید شما قرار گرفته است. کودکان با نگاه کردن به همین نقاشی‌های ساختمان بزرگ می‌شوند و بزرگتر ها هم همیشه نقاشی ساختمان در جلو دیدگانشان است. لذا پیشنهاد می‌کنیم که شما از ایده‌های خلاقانه برای نقاشی ساختمان خود استفاده کنید تا دیوارهایتان بیشتر به چشم بیایند و سبب شادابی اهالی منزل گردند.

توجه داشته باشید که استفاده از طرح رنگی زیبا در داخل و خارج از منزل، سبب افزایش ارزش خانه شما شده و خریداران بیشتری جذب خانه شما خواهند شد. به همین علت است که بسیاری که قصد فروش آپارتمان خود را دارند، با استفاده از نقاشی ساختمان آن را رنگ می‌زنند. هم چنین رنگ تازه و بوی آن سبب می‌شود که خانه شما نو به نظر برسد.

یکی از اهداف نقاشی ساختمان، محافظت از ساختمان در برابر آسیب‌هایی چون زنگ زدگی، رطوبت، خوردگی، حشرات و.. می‌باشد. توجه داشته باشید که نقاشی ساختمان در دو بخش نمای ساختمان و داخل انجام می‌گردد. هم چنین بیشتر سطوح داخلی نیز قابل رنگ شدن می‌باشد مثل سقف، دیوار، درب و پنجره.

هم اکنون برای نقاشی ساختمان با ارزان ترین قیمت با ما تماس بگیرید

شماره های تماس :   66374633 – 55405373 – 44011340  –  09123090698

آدرس : تهران، بزرگراه نواب جنوب به شمال، بعد از میدان 9 دی، خیابان محمود اسکندری( راهپیما )، پلاک 93

مناسب‌ترین زمان برای نقاشی ساختمان چه زمانی است؟

این سؤال را نیز بسیاری می‌پرسند که چه زمانی مناسب‌ترین زمان برای نقاشی ساختمان است. توجه داشته باشید که هیچ گونه زمان تعیین شده‌ای برای نقاشی ساختمان وجود ندارد. در حقیقت زمان نقاشی ساختمان را شرایط آب و هوایی، کیفیت رنگ، چگونگی خانه قبل از آماده سازی و کیفیت کار نقاشی تعیین خواهد نمود. یک کار رنگی ضعیف می‌تواند به اندازه سه ماه به طول بینجامد. مهم‌ترین عامل تعیین کننده نقاشی، شرایط فعلی خانه شما خواهد بود. باید ببینید که میزان ترک خوردگی، زیرسازی، پوسته پوسته شدن هر نقطه در چه حد است؟ آیا مناطق در معرض وب وجود داشته یا نشانه‌ای از آلودگی آب به خود یا رنگ وجود دارد.

علاوه بر همه این‌ها، اگر ساختمان شما طول عمر بیشتری داشته و یا بازسازی شده باشد، شما می‌بایست صبر کنید که دیوارهایی که بازسازی شده به صورت کامل خشک شوند. هم چنین بایستی اطمینان یابید که هیچ گونه رطوبتی در آن وجود نداشته باشد. اگر به این اطمینان دست یافتید، آن گاه می‌توان گفت که در این حالت ساختمان شما آمادگی نقاشی ساختمان را دارد.

به این نکته توجه داشته باشید که در برخی فصول ساز مثل بهار و تابستان، کار نقاشی ساختمان رونق بیشتری داشته و لذا کارفرما قدرت چانه زنی و تخفیف گرفتن کمتری دارد. فصل‌های تابستان و بهار همچنین به علت گرمی بیشتر هوا و بهبود فرآیند خشک شدن رنگ، فرصتی بسیار مناسب برای رنگ آمیزی می‌باشد. در اواخر فصل زمستان نیز به دلیل نزدیک شدن به عید نوروز، کار نقاشی ساختمان در بخش‌های مشاعات ساختمان مثل پارکینگ و راه پله بیشتر خواهد شد.

دقت داشته باشید که در فصل تابستان، پیش از ثبت نام فرزندان بیشتر جا به جایی‌های مستاجرها انجام شده و زمان مناسبی برای رنگ آمیزی این واحدهای مسکونی برای قبل از اجاره دادن مجدد ساختمان‌ها می‌باشد.

در مجموع در فصل پاییز و زمستان، کار نقاشی ساختمان رکورد نسبی بیشتری داشته و به اصطلاح بازار آن اندکی ضعیف‌تر است؛ لذا این مواقع فرصتی مناسب به جهت چانه زنی و تخفیف گرفتن در ازای دریافت خدمات بهتر و با کیفیت بیشتر خواهد بود.

هم اکنون برای نقاشی ساختمان با ارزان ترین قیمت با ما تماس بگیرید

شماره های تماس :   66374633 – 55405373 – 44011340  –  09123090698

آدرس : تهران، بزرگراه نواب جنوب به شمال، بعد از میدان 9 دی، خیابان محمود اسکندری( راهپیما )، پلاک 93

انتخاب رنگ

یکی از مهم‌ترین گام‌ها در بحث نقاشی ساختمان، انتخاب رنگ است. هنگامی که تصمیم شما برای نقاشی خانه‌تان قطعی شد، بایستی رنگ را انتخاب فرمایید. در این شرایط، طیف گسترده‌ای از رنگ‌های مخختلف جهت انتخاب در پیش روی شما خواهد بود. توصیه ما این است که در انتخاب رنگ، حتماً به ترکیب آن با پرده، درها و سایر موارد توجه کنید. به علاوه، نقاشی ساختمان شما بایستی هماهنگی مناسبی با دکوراسیون داخلی منزلتان داشته باشد. به عنوان مثال درتم معاصیر بایستی از رنگ‌ها و سایه خنثی همانند بژ یا شیری استفاده نمایید؛ و یا این که در دکوراسیون آسیایی بایستی از رنگ‌های پررنگ‌تر مثل طلایی، قرمز و سبز استفاده کنید.

یکی از دیگر موارد بسیار مهم در امر انتخاب رنگ، نور اصلی اتاق خواهد بود؛ چرا که رنگ‌ها در انواع حالات مختلف نور مثل نور خورشید، نور غیرمستقیم روز و نور مصنوعی جلوه‌های متفاوتی خواهند داشت. به عنوان مثال نور لامپ فلوسنت دارای نورهای سبزرنگ بوده در صورتی که لامپ‌های رشته‌ای یا هالوژن نور نسبتاً زردی دارند که رنگ‌های کم رنگ را نامحسوس‌تر نشان می‌دهند.

در خانه‌هایی که در قسمت شمالی ساختمان قرار داشته و نورگیر نیستند، استفاده از رنگ‌هایی که نور را انعکساس نمی‌دهند سبب می‌شود که فضای اتاق بی روح، دلگیر و کوچک جلوه نماید. به همین علت است که بایستی از رنگ‌های گرم در واحدهای شمالی استفاده کنید. به علاوه می‌بایست از نورهای مصنوعی زرد نیز بهره ببرید. توجه داشته باشید که چراغ‌هایی که سایه مات دارند، نور را به پایین انعکاس داده و سبب ایجاد تناقض در فضا می‌گردند. از سوی دیگر نیز منابع نور و لوسترها که دارای سایه‌های نیمه شفاف هستند، نور را به صورت ملایم‌تری انعکاس داده و سبب جلوه فضا به صورت آرام‌تر می‌شوند.

رنگ‌های روشن همچنین سبب می‌گردند که دیوارها بسیار بازتر و سقف بلندتر به نظر برسد. این در حالی است که رنگ‌های تیره دیوارها را جلوتر و سقف را کوتاه‌تر نشان می‌دهند؛ به عنوان مثال اگر یک اتاق باریک و بلند و بدقواره باشد، می‌توان آن را با استفاده از رنگ‌ها کاری کرد که مربع و زیباتر به نظر برسد.

نکته‌ی بسیار مهم دیگری که در نقاشی ساختمان می‌بایست حتماً به آن توجه کنید، این است که «چه مدت در آن مکان ساکن هستید؟» توجه داشته باشید که اگر قصد نقل مکان و یا بازسازی ساختمان را ندارید، می‌توانید اتاق پذیرایی را به رنگ روشن نقاشی نموده و اتاق خواب و سایر مکان‌ها را بر اساس سلیقه خودتان و مشاوره نقاش ساختمان رنگ آمیزی نمایید. اگر به احتمال زیاد طی یک یا دو سال آینده نقل مکان می‌کنید، رنگ سلیقه‌ای سبب می‌شود که فروش خانه با چالش‌هایی رو به رو شود؛ چرا که همه مردم هرنوع رنگ را نمی‌پسندند.

یکی از نکات مهم دیگر در مورد انتخاب رنگ، هماهنگی رنگ با فضا و روحیه افراد است؛ چرا که همان گونه که گفتیم، با رنگ‌ها می‌توان یک فضا را روشن‌تر، بزرگ‌تر یا کوچک‌تر، دنج‌تر، دلبازتر یا دلگیرتر و مرتفع‌تر نمایش داد. لذا شما می‌بایست در انتخاب رنگ بسیار دقت کنید. با استفاده از رنگ می‌توان یک فضای کسل کننده و بی روح را به فضایی گرم و زیبا تبدیل ساخت و بالعکس.

رنگ قرمز: این رنگ مزاج گرم داشته و گفته می‌شود که با استفاده از رنگ قرمز، ارتعاشات درمان کننده و تقویت کننده‌ای برقرار می‌گردد.

رنگ نارنجی: این رنگ نیز مزاج گرم داشته و این رنگ در حقیقت نماد انرژی است. این رنگ از اختلاط دو رنگ قرمز و زرد حاصل می‌گردد.

رنگ زرد: این رنگ مزاج گرم و خشک داشته و علامت هوش، فهم، درایت زیاد و همچنین عشق ورزی می‌باشد.

رنگ سبز: گفتنی است که این رنگ دارای ارتعاشات متعادل کننده‌ای برای سیستم عصبی بوده و مزاج آن معتدل است.

رنگ آبی: این رنگ مزاج خنک دارد. رنگ آبی سبب آرامش و تشعشعات صلح آمیزی گردیده و حالت خواب آور دارد. لازم به ذکر است که رنگ آبی فیروزه‌ای برای ایرانیان علامت پیروزی است.

رنگ بنفش: این رنگ معتدل بوده و گرایش به سردی دارد. این رنگ از ترکیب رنگ‌های قرمز (مربوط به جسم) و رنگ آبی (مربوط به روح) حاصل شده و استفاده از آن برای رفع بی خوابی و نارسایی ذهن بسیار توصیه می‌گردد.

چه نوع رنگی را انتخاب کنیم؟

رنگ‌ها بر دو نوع هستند:

 • الف) رنگ‌های قابل شستشو یا همان رنگ روغنی

 • ب) رنگ‌های غیرقابل شستشو یا همان رنگ پلاستیک

توجه داشته باشید که رنگ‌های پلاستیک به هیچ عنوان قابل شستشو نبوده و بدون بو می‌باشند. نقص‌ها را بهتر پوشش داده و به جهت پوشش دهی سقف‌های فضاهایی مثل اتاق‌ها و پذیرایی مناسب می‌باشند. از جمله مزایای این رنگ‌ها، آن است که سقف را بلندتر نشان می‌دهند.

همان گونه که احتمالاً می دانید، این رنگ‌ها بر پایه آب هستند؛ یعنی حلال آن‌ها آب بوده و در آب به راحتی حل می‌شوند. این رنگ‌ها سریع خشک شده و با آب نیز پاک می‌گردند.

از سوی دیگر رنگ‌های روغنی قابل شستشو بوده و حلال آن‌ها تینر می‌باشد. این نوع رنگ نیز دو حالت مات و براق داشته و هر دو نوع آن در بازار عرضه می‌گردد. برای تضمین کیفیت مناسب‌تر، نقاشان این دو نوع رنگ را با هم مخلوط نموده تا معایب هرکدام تا حدودی مرتفع گردد.

توجه داشته باشید که رنگ روغنی براق، دوام بیشتری در رنگ ساختمان داشته و تمیز کردن آن نیز راحت‌تر است؛ اما اشکال آن این است که اگر دیوار شما کاملاً صاف نباشد، نواقص را بیشتر نشان می‌دهد.

کاربرد رنگ روغنی بیشتر برای مکان‌هایی همانند سرویس‌های بهداشتی می‌باشد.

رنگ‌های آکریلیک نوعی از رنگ‌ها بوده که بر پایه آب هستند و کاملاً بدون بو می‌باشند. این رنگ‌ها با آب پاک نشده و از طیف وسیعی برخوردارند.

رنگ‌های آکریلیک یا همان رنگ‌های روغنی بدون بو، به شکل نیمه براق تولید شده که دیگر نیازی برای ترکیب رنگ مات و براق ندارند؛ همچنین رنگ‌های آکریلیک ساختمان کاملاً بدون بو بوده و دوست دار محیط زیست نیز می‌باشند.

تست 123 در نقاشی ساختمان

هنگامی که برای رنگ آمیزی منزل خود اقدام می‌کنید، شاید اولین سوالی که برایتان مطرح می‌گردد، این باشد که آیا پیش از صرف هزینه جهت نقاشی ساختمانی، می‌توان طرح ذهنی خود را به همراه ترکیب رنگ انتخاب در اتاق خواب، پذیرایی و اتاق خواب خانه طراحی و پیش نمایش آن را مشاهده نمود؟ جالب است بدانید که ابزارهای مختلفی توسط شرکت‌های رنگ ارائه شده که به صورت رایگان می‌توانید ترکیب رنگ و طرح خود را روی دیوارهای خود شبیه سازی نموده و پیش ناممیش طرح و ذهن خود را مشاهده فرمایید. سپس طرح موردنظر را در اختیار نقاش اسختمان قرار داده که آن را عملیاتی نماید یا آن را پایه ارائه طراح‌های پیشنهادی خود کند. گفتنی است که کار کردن با این ابزار به راحتی قابل انجام بوده و نیازی به دانش خاصی ندارد.

برای استفاده از این ابزار کافی است که به وب سایت sherwin-williams رفته و در سمت چپ سایت، اتاق خود را انتخاب فرمایید. (پذیرایی، اتاق خواب، آشپزخانه، ورودی خانه، اتاق محل کار و …) سپس از سمت راست میزان روشنایی و پنجره‌های خود را انتخاب فرمایید. در قسمت پایین نیز می‌توانید برای دیواره‌های مختلف رنگ‌های مورد علاقه خود را انتخاب کنید.

البته اگر تصمیم شما برای نقاشی ساختمان کاملاً جدی است، می‌توانید از یک خرده فروش عرضه کننده رنگ تعداد رنگ تستر تهیه کرده و برخی ایده‌های خود را در قسمت‌های مختلف خانه تست نمایید تا مطمئن گردید که این همان چیزی است که انتظار دارید. رنگ‌هایی که روی یک بروشور کوچک هستند، می‌توانند بسیار متفاوت با زمانی باشند که آن را در یک ناحیه از منزل اجرا می‌کنید. به همین علت امروزه، تولیدکنندگان انواع رنگ، نمونه رنگ‌هایشان را در قوطی‌های کوچک ارائه داده که قیمت زیادی ندراد و مانع از اتلاف هزینه در انتخاب نادرست می‌گردند.

 

رنگ روغنی چیست ؟

یکی از سوالاتی که بسیاری از افرادی که درباره «نقاشی ساختمان» تحقیق می کنند، مطرح می گردد، این است که رنگ روغنی دقیقا چیست؟ در پاسخ بایستی بگوییم که رنگ روغن در حقیقت یکی از مواد به کار رفته در نقاشی و همچنین نام دسته ای از تکنیک های نقاشی می باشد که از این رنگ در آن استفاده می گردد.

روغنی که در رنگ روغن به کار می رود، به روش های مختلفی تولید گردیده که متداول ترین روش در میان آن ها، بحث جوشاندن بذر گیاه کتان و گرفتن روغن آن گیاه است. در مرحله بعدی سعی می گردد که این روغن با موارد رنگی مخلوط گردد. رنگ دانه ها نیز معمولا با پایه سرب و کادمیوم یا سنتتیک و پلیمری می باشند.

رنگ اکریلیک چیست ؟

رنگ اکریلیک در حقیقت یک نوع رنگ شیمیایی بوده که با توجه به خواص دوام و درخشندگی فوق العاده اش ابتدا در صنعت اتومبیل سازی به کار گرفته شد. اخیرا نیز این نوع رنگ در انواع نقاشی ها به کار گرفته می شود.

رزین های آکریلیک به دو دسته پایه حلال آب و حلال نفتی تقسیم می گردند. آن دسته ای که به سهولت در آب حل می شوند، زود خشک شده و سبب ایجاد سطحی سخت و به مراتب آسیب ناپذیر می گردند. البته این نکته نیز لازم به ذکر است که این دسته فاقد خواص ظرافت پذیری و عمق و جلای رنگ روغن و یا آکرلیک پایه حلالی هستند.

نقاشی ساختمان مدرن

به طور کلی رنگ های اکریلیک بسیار متنوع و گوناگون بوده و برای ایجاد بافت در سطوح بسیار مناسب هستند. چراکه این رنگ ها دارای غلظت به نسبت بالایی بوده و به سرعت نیز خشک می گردند. نکته ی دیگر نیز در مورد این رنگ ها، بحث انعطاف پذیری آن هاست که به همین علت امروزه روی تمامی سطوح از جمله مدل های خمیر کاغذپارچه و کفش مورد استفاده قرار می گیرند.

از طرفی رنگ های اکریلیک پایه آب، نسلی جدید از رنگ های ساختمانی بوده که با توجه به مسائل زیست محیطی و نیز عدم استفاده از حلال های آلی و مواد مضر کاربردی، استفاده از این رنگ ها رو به افزایش است. تا جایی که به تدریج جایگزین مناسبی برای رنگ های روغنی الکیدی نیز گشته اند. جالب است بدانید که رنگ ترافیک که معمولا برای خط کشی خیابان ها استفاده می گردد نیز از دسته رزین آکریلیک پایه حلالی محسوب می گردد.

ویژگی های رنگ های اکریلیک

در مورد این رنگ ها بایستی متذکر شویم که این دسته از رنگ ها، دارای تنوع بسیار زیادی هستند. این نسل از رنگ ها که نسبتا جدید هم هستند، برای ایجاد پوشش بافت در سطوح بسیار مناسب بوده و با توجه به غلظت بسیار بالایی که دارند به سرعت خشک می گردند. هم چنین این رنگ ها فاقد بو هستند و انعطاف پذیری بسیار بالایی دارند. لازم به ذکر است که به دلیل همین انعطاف پذیری بالای این رنگ ها، از آن ها بر روی کلیه سطوح از جمله سطوح گچی، سیمانی، صفحات کناف و یا هرسطح دیگری استفاده می گردد. این سطوح پوششی ضد رطوبت استفاده نموده و در مقابل نور خورشید و اشعه ماواء بنفش (UV) مقاومت بالایی از خود نشان داده و در نتیجه عمر نسبتا بالایی نیز دارا می باشند.

از جمله سایر ویژگی های شاخص آن ها می توان به سرعت خشک شدن بالا، قابل شستشو بودن، قابلیت رقیق شدن با آب و سهولت اجرا، مقاومت بسیار عالی در برابر سایش، مقاومت در برابر پرتوهای ماورا بنفش (uv) یا همان نور خوشید، قدرت پوشانندگی بسیار عالی، سازگاری با محیط زیست، تهیه شده از بهترین مواد اولیه و با تکنولوژی بسیار بالا، فاقد هرگونه بوی نامطبوع، عدم ایجاد حساسیت و مناسب برای سطوح سیمانی، گچی و آجری و هم چنین برخورداری از خواص ضدباکتری و کپک اشاره نمود.

معایب رنگ اکریلیک آب پایه چیست؟

این رنگ ها معایب نسبتا کمی نسبتا به مزایای فوق العاده شان دارند. تنها مشکلی که درباره این نوع رنگ گفته می شود، این است که اگر با قلم مو روی سطوح صاف و صیقلی اعمال گردند، رد و اثر قلم مو اندکی مشخص خواهد بود. در ضمن برخی بر این باروند که این رنگ ها براقیت نسبتا کم تری نسبت به سایر رنگ ها دارند.

نقاشی ساختمان در تهران

رنگ پلاستیک چیست ؟

گروه رنگ های پلاستیک یا امولسیون را شاید بتوان به عنوان یکی از پرمصرف ترین رنگ های ساختمانی دانست. ماده اصلی این رنگ ها لاتکس بوده و در دو نوع نیم پلاستیک و تمام پلاستیک عرضه می گردند.

لازم به ذکر است که نوع تمام پلاستیک این رنگ ها بر اساس چیزی که کارخانه های رنگ سازی می گویند، قابل شستشو بوده ولی با این حال تجربه نشان داده است که این ادعا صرفا تبلیغاتی است. طبق یک قانون کلی می توان گفت که رنگ های حلال آب به صورت 100% فاقد قابلیت شستشو بوده و کارفرمایانی که مایل به شستشوی منزل خود هستند، می توانند تنها به رنگ های روغنی اطمینان نمایند.

ترکیب رنگ ها در نقاشی ساختمان

از جمله نکات مهم در مورد نقاشی ساختمان، بحث ترکیب رنگ ها برای به دست آوردن رنگ دلخواه و مناسب در ساختمان است. یکی از مهم ترین نکاتی که هر نقاش ساختمانی بایستی بداند، بحث ترکیب رنگ های ساختمانی است. آشنایی با ترکیب رنگ ها سبب می گردد که نقاش بتواند کار خود را با بالاترین کیفیت و بهترین نحو انجام دهد.

اگرچه بحث انتخاب رنگ کاملا بر اساس سلیقه ی مشتری و یا همان کارفرما صورت می پذیرد، اما لازم به ذکر است که نقاش ساختمان بایستی با نحوه ترکیب رنگ ها آشنا باشد تا به مشتری گوش زد نماید که در نهایت کار رنگ مورد علاقه، به چه صورت خواهد بود تا در صورت تمایل مشتری آن را انتخاب نماید.

گفتنی است که ترکیب رنگ ها با یکدیگری طیف گسترده ای از رنگ ها را به وجود آورده و با توجه به اندازه ی هر رنگ می توان طیف های کاملا متنوعی از رنگ ها ایجاد نمود.

نقاشی ساختمان در تهران

رنگ های اصلی در نقاشی ساختمان :

آبی ، قرمز ، زرد

رنگهای تیره :

رنگ اصلی + رنگ سیاه

رنگ های روشن :

رنگ اصلی + رنگ سفید

در امر نقاشی ساختمان، معمولا نقاش ساختمان از ترکیب رنگ های مختلف با یکدیگر رنگ خاص مورد نظر خود در نقاشی ساختمان را که قرار است خانه را با آن رنگ آمیزی نماید به دست خواهد آورد. از ترکیب رنگ های اصلی، رنگ فرعی به دست آمده و در بخش زیر به چندین نمونه از آن ها اشاره خواهیم نمود:

ترکیب رنگی در نقاشی ساختمان :

 • قرمز + زرد = نارنجی

 • آبی + قرمز = بنفش

 • آبی + زرد = سبز

 • قرمز + مشکی =زرشکی

 • آبی + سفید = آبی آسمانی

 • سبز + مشکی = سبز لجنی

 • نارنجی + قهوه ای = حنایی

 • سفید + سیاه = خاکستری

 • قرمز + سفید =صورتی

 • سیاه + نارنجی = قهوه ای

رنگ های گرم در نقاشی ساختمان :

قرمز – زرد – نارنجی

رنگ های سرد در نقاشی ساختمان:

آبی – سبز – بنفش

از ترکیب رنگ های اصلی با سایر رنگ ها، رنگ های کاملا متنوعی در نقاشی ساختمان به دست خواهد آمد که برای نمونه به ترکیب رنگ قرمز با سایر رنگ ها اشاره می نماییم:

ترکیب رنگ قرمز با رنگ های دیگر در نقاشی ساختمان :

 • قرمز زیاد + آبی = سرخابی

 • قرمز + سیاه = جگری

 • قرمز + سفید = صورتی

 • قرمز زیاد + زرد + آبی = خرمایی

 • قرمز کم + زرد + آبی = قهوه ای

ترکیب رنگ آبی با رنگ های دیگر در نقاشی ساختمان :

 • آبی + سیاه = سرمه ای

 • آبی + قرمز = بنفش

 • آبی + زرد = سبز

نقاش ساختمان در تهران

ترکیب رنگ زرد با رنگ های دیگر در نقاشی ساختمان :

 • زرد + آبی = سبز

 • زرد + قرمز = نارنجی

 • زرد + سفید = نخودی

 • زرد + آبی کم + سفید = لیمویی

هم اکنون برای نقاشی ساختمان با ارزان ترین قیمت با ما تماس بگیرید

شماره های تماس :   66374633 – 55405373 – 44011340  –  09123090698

آدرس : تهران، بزرگراه نواب جنوب به شمال، بعد از میدان 9 دی، خیابان محمود اسکندری( راهپیما )، پلاک 93

نحوه محاسبه قیمت نقاشی ساختمان

توجه داشته باشید که بر اساس نرخ اتحادیه نقاشی ساختمان، انجام خدمات نقاشی شامل آماده سازی، بتونه کاری، زیرسازی و رنگ زنی دیوارها، سقف و در و پنجره شده که در خانه‌ها یا شرکت‌ها و فضاهای تجاری مورد استفاده واقع می‌گردد. اگر خدمات نقاشی ساختمان خود را به شرکت یا شخص خاصی برون سپاری کرده‌اید، بهتر است که پیش از مذاکره با وی کلیه مطالب مهم در مورد نحوه محاسبه قیمت نقاشی ساختمان، نرخ اتحادیه نقاشی ساختمان، دستمزد نقاشی ساختمان و در نهایت قیمت نقاشی درب و پنجره را بدانید.

محاسبه متراژ کل حجم نقاشی سقف و دیوار

اگر خانه مسکونی است » متراژ را در 3 ضرب کنید. مثلاً یک خانه 70 متری در عدد 3 ضرب شده و می‌توان گفت که در مجموع 210 متر مربع سطح قابل رنگ آمیزی دارد.

اگر دفتر کار اداری است » در عدد 3.3 ضرب کنید. مثلاً یک محل کاری اداری 100 متری در عدد 3.3 ضرب شده و در مجموع 330 متر مربع سطح قابل رنگ آمیزی خواهد داشت.

اگر راه پله است » در عدد 4 ضرب کنید. مثلاً یک راه پله 10 متری، در عدد 4 ضرب شده و در مجموع 40 مترمربع سطح قابل رنگ آمیزی خواهد داشت.

ارتفاع سقف: متوسط ارتفاع دیوار، کف تا سقف در ساختمان‌های مسکونی 2.8 متر بوده و هرچه ارتفاع بیشتر باشد، مبلغی به قیمت کل اضافه خواهد شد.

ظریف کاری در برخی نقاط: بخش‌های کارشده سقف و دیوارها همانند گچ بری و سقف کاذب که نیاز به کار بیشتر و گاهی اوقات متریال متفاوت دارند، سبب می‌شوند که هزینه نقاشی ساختمان دستخوش تغییر شوند. مثلاً در مورد رنگ کاری آرک‌ها یا چارچوب در و پنجره به دلیل این که نیاز به زیرسازی اولیه و بتونه کاری و کار بیشتر وجود دارد، هزینه کل نقاشی ساختمان افزایش خواهد یافت.

اقدامات اصلاحی

بافت دیوار: توجه داشته باشید که مصالحی همانند آجرهای تزئینی فضاهای داخلی، مقداری بیشتری رنگ مصرف کرده و سبب افزایش هزینه نهایی نقاشی ساختمان خواهند شد.

تعرفه نقاشی ساختمان

کارفرمایان نقاشی ساختمان، همواره بیشترین کیفیت کار را با صرف کمترین هزینه خواسته و ما در تیم کلینیک ساختمانی مولایی همیشه بر آن بوده‌ایم که تا جایی که امکان دارد، با ارائه نازلترین هزینه، بهترین کیفیت کار را تقدیم کارفرما نماییم.

هم اکنون برای نقاشی ساختمان با ارزان ترین قیمت با ما تماس بگیرید

شماره های تماس :   66374633 – 55405373 – 44011340  –  09123090698

آدرس : تهران، بزرگراه نواب جنوب به شمال، بعد از میدان 9 دی، خیابان محمود اسکندری( راهپیما )، پلاک 93

لیست قیمت نقاشی ساختمان

به صورت کلی، بر اساس نرخ اتحادیه نقاشی تهران برای سال 1397، تعرفه نرخ نقاشی ساختمان به شرح زیر می‌باشد:

 • نقاشی ساختمان دیوار رنگ روغنی سقف رنگ پلاستیک با مصالح هر متر مربع ۱۲۰۰۰ تومان
 • نقاشی ساختمان دیوار رنگ روغنی سقف رنگ پلاستیک بدون مصالح ۹۰۰۰ تومان
 • نقاشی ساختمان دیوار رنگ پلاستیک سقف رنگ پلاستیک با مصالح هر متر مربع ۱۰۰۰۰ تومان
 • نقاشی ساختمان دیوار رنگ پلاستیک سقف رنگ پلاستیک بدون مصالح هر متر ۸۰۰۰ تومان
 • نقاشی ساختمان دیوار رنگ آکریلیک سقف رنگ پلاستیک با مصالح هر متر مربع ۱۰۰۰۰ تومان
 • نقاشی ساختمان دیوار رنگ آکریلیک سقف رنگ پلاستیک بدون مصالح هر متر مربع ۸۰۰۰ تومان
 • هر متر مربع رنگ مولتی کالر، بلکا و کنیتکس با مصالح هر متر مربع ۸۰۰۰ تومان
 • نقاشی ابزار گچ بری هر متر طول با مصالح ۸۰۰۰ تومان
 • نقاشی نما روی داربست با مصالح خوب بسته به شرایط آب و هوایی با مصالح هر متر مربع ۱۲۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰ تومان
 • نقاشی نرده هر متر مربع با مصالح ۶۰۰۰ تومان
 • نقاشی سقف شیروانی، مخزن، سوله و….. هر متر مربع بسته به نوع رنگ از ۱۲۰۰۰ تومان
 • نقاشی کناف بتونه و درز گیری و رنگ هر متر مربع ۱۰۰۰۰ تومان
 • نصب گچ بری پیش ساخته هر متر طول ۸۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ تومان

هم اکنون برای نقاشی ساختمان با ارزان ترین قیمت با ما تماس بگیرید

شماره های تماس :   66374633 – 55405373 – 44011340  –  09123090698

آدرس : تهران، بزرگراه نواب جنوب به شمال، بعد از میدان 9 دی، خیابان محمود اسکندری( راهپیما )، پلاک 93

معیارهای یک کار نقاشی ساختمان با کیفیت

همان گونه که اشاره نمودیم، خدمات نقاشی ساختمان به نسبت سایر خدمات ساختمانی یکی از بارزترین جلوه‌های داخل ساختمان را داشته که همیشه در مقابل دیدگان ساکنین ساختمان است. در عین حال، این خدمات قیمت پایین‌تری نیز داشته و شما به سهولت و با صرف کمترین هزینه می‌توانید در نمای داخلی خانه خود تغییر ایجاد نمایید. بسیاری از کارفرمایان ما در مرحله نقاشی ساختمان حساسیت فوق العاده ای به خرج داده که به علت جلوه نمایی داخلی ساختمان این حساسیت کاملاً منطقی و درست است. بایستی توجه داشت که نقاش ساختمان، گام آخر را انجام داده و کیفیت کاری که در مراحل زیرین انجام شده نیز به صورت مستقیم، در کیفیت کار نقاش ساختمان تاثیرگذار خواهد بود.

در حقیقت شما می‌بایست به عنوان یک صاحب خانه و کارفرما نکاتی را مدنظر داشته باشید که بتوانید یک کار رنگی خوب را تحویل بگیرید؛ چرا که یک کار باکیفیت می‌تواند بدون هیچ گونه دستکاری در حدود 7 تا ده سال دوام آورد؛ در حالی که یک نقاشی ساختمان بدون کیفیت سبب می‌گردد که شما کمتر از سه سال بعد مجدداً ناچار به رنگ آمیزی مجدد گردید. حتی به جای احساس آرامش در خانه شما احساس بدی دست خواهد داد.

دقت کنید که مدت زمان شروع و خاتمه کار نقاش ساختمان در خانه یا محل کار شما به صورت متوسط بین 8 تا 15 روز بوده و عمر رنگ آمیزی نیز می‌بایست عمری بین 7 تا 10 سال داشته باشد.

قرارداد نقاشی ساختمان

توصیه می‌کنید که نقاش خود را به واسطه فاکتورهایی که سبب اعتماد شما می‌گردد انتخاب کنید. (مثل نمونه کارها، ضمانت اجرایی، عضویت در اتحادیه نقاشان و …). تجربه بیش از 15 ساله ما در امر نقاشی ساختمان حاکی از آن است که داشتن یک قرارداد در انجام یک کار که باید و نبایدها را بین شما و نقاش مشخص نماید، از مهم‌ترین مواردی است که نباید از آن غافل گردید؛ چراکه یک قرارداد هم به نفع شما است و هم به نفع نقاش ساختمان و در حین اتمام کار هیچ کدام از طرفین نمی‌توانند ادعایی خارج از شرح کار داشته باشند. کلیه نقاشان حرفه‌ای به قرارداد اعتقاد دارند، چرا که بر این باورند که در صورتی که کار خود را درست انجام دهند، ممکن است کارفرما ادعایی خارج از محدوده کار داشته و این خود مسبب بروز اختلاف گردد. لذا اگر شما قصد نقاشی ساختمان خود را دارید، پیشنهاد می‌کنیم که حتی اگر نقاش هم حرفی از قرارداد نزد، شما حتماً یک قرارداد تهیه نمایید.

در بسیاری از موارد مشاهده شده که قیمت کار یک نقاش ارزان بوده و بدون عقد قرارداد کار انجام شده و این سبب بروز معضلات فراوانی گشته است.

مواردی که بیشتر سبب بروز اختلاف شده و باید به عنوان تضمین کیفیت کار در قرارداد لحاظ نمایید، آیتم‌های زیر خواهند بود. (البته در فایل بالا این موارد به صورت کامل گنجانده شده است.)

 • ذکر موارد جلوگیری بر آمده شدن رنگ
 • ذکر موارد تعهدات زیر سازی + وضعیت فعلی
 • ذکر موارد تعهدات رنگ و مصالح مورد استفاده (حتماً درجه و کارخانه مصالح قید گردد)
 • ذکر موارد جلوگیری از حباب حباب شدن سطح
 • ذکر موارد کپک‌زدگی (سفیدک)
 • ذکر موارد نحوه پرداخت کارفرما به نقاش ساختمان (پیشنهاد می‌گردد پرداخت 15 درصد از قرار داد به 2 هقته بعد از اتمام کار منوط گردد که اگر مشکلاتی در کار مشاهده گردید نقاش ساختمان متعهد به اجرای آن باشد)
 • ذکر موارد جلوگیری از حباب حباب شدن سطح

فراموش نکنید که نقاش هرگز نمی‌تواند ترک عمقی که در دیوار به واسطه کیفیت پائین ساخت و یا کم گذاشتن معمار شما در مصالح و یا ….. ایجاد شده را با گچ و بتونه درمان کند. برای داشتن یک نقاشی با کیفیت می‌بایست از مرحله دیوار چینی وسواس داشته باشید و نه اینکه تمام وسواستان را برای مرحله آخر ذخیره کنید.

در مواردی که تأمین رنگ برای نقاشی ساختمان بر عهده خود نقاش است، توجه داشته باشید که رنگ صاف استفاده گردد. به این صورت که اگر نقاش ساختمان از رنگ‌های باقی مانده از پروژه‌های قبلی نقاشی ساختمان برای شما استفاده می‌کند، الزامی است رنگ را صاف کند؛ زیرا رنگ به مرور زمان و در مجاورت با هوا رویه بسته و در نتیجه ناخالصی‌هایی در آن به وجود خواهد آمد.

در پایان لازم به ذکر است که از نظر نقاشان با تجربه: کار مهمترین تبلیغ است. این مطلب صرفاً تمهیداتی برای داشتن کاری با کیفیت (که حق هر مشتری است) می‌باشد.

هم اکنون برای نقاشی ساختمان با ارزان ترین قیمت با ما تماس بگیرید

شماره های تماس :   66374633 – 55405373 – 44011340  –  09123090698

آدرس : تهران، بزرگراه نواب جنوب به شمال، بعد از میدان 9 دی، خیابان محمود اسکندری( راهپیما )، پلاک 93

آماده سازی خانه برای نقاشی ساختمان

به جهت آماده سازی برای نقاشی منزل، می‌بایست اسباب و وسایل منزل را با نظم در گوشه‌ای اتاق بچینید و آنها را با لایه‌ای پلاستیکی خوب بپوشانید.

لوسترها و وسایل تزئینی را داخل جعبه‌های به اندازه خود قرار دهید؛ در غیر این صورت دور شاخه‌های آنها را با پارچه یا روزنامه پیچیده و در آخر با یک ملافه بغچه مانند آنها را ببندید.

حتماً تمام صفحات کلید برق را باز کنید و همه سوکت ها و سوئیچ‌ها را با نوارچسب‌های کاغذی مخصوص مطابق آنچه در فیلم بالا می‌بینید بپوشانید.

به علاوه دستگیره‌های درب‌ها را با نوارچسب کاغذی بپوشانید.

کف را با لفاف‌های پلاستیکی برای جلوگیری از سرایت رنگ روی زمین پوشش دهید.

پوشش وسایل در نقاشی ساختمان

نکات مهم در نظارت بر نقاش ساختمان

در خلال کار نقاشی ساختمان، باید متوجه نکات زیر بوده و آن‌ها را کنترل نمایید:

1- کلیه قسمت‌های کج و فرورفته یا نقاطی که در اثر ضربه بر روی دیوار ایجاد گردیده است، می‌بایست با گچ و یا بتونه پر شده و نقاش ساختمان باید هر گونه اختلاف سطح را با سمباده صاف و یکنواخت کنید. حتماً بستر مناسب برای رنگ آمیزی را بررسی کنید و اطمینان حاصل کنید بستر مناسبی ایجاد شده است.

2- رنگ خیس دوپرده روشن‌تر از خشک شده همان رنگ است. این بدان معنا است که رنگ نهایی شما تا اتمام خشک شدن قابل بررسی نیست؛ پس نمی‌توان قضاوت کرد.

3- اصولاً نقاشی ساختمان از سقف آغاز می‌گردد.

4- توجه داشته باشید هنگامی که دمای هوا خیلی گرم است، به هیچ وجه اقدام به نقاشی ساختمان ننمایید. اگر خیلی عجله دارید، بهتر است زمانی که آفتاب نیست یا دمای هوا خنک‌تر است، اقدام به نقاشی ساختمان کنید.

5- روی سطوحی که در معرض مستقیم نور آفتاب قرار دارند، رنگ نکنید.

6- از یاد نبرید که گچ کاری کشته (گچ مرده) سطح رنگ آمیزی شده باعث پوسته شدن آن می‌شود؛ زیرا گچ‌های کشته پایدار نبوده بعد از گذشت مدتی خشک و سفت می‌شوند و در نتیجه رگه‌هایی در دیوار ایجاد می‌شود.

7- تجربه نشان می‌دهد که استفاده از رنگ روغنی برای رنگ آمیزی سطوحی که قبلاً با رنگ پلاستیک رنگ آمیزی شده‌اند نیز باعث پوسته شدن رنگ در نقاشی می‌شود.

8- دقت داشته باشید که خیس بودن، رطوبت و نم داشتن سطح رنگ آمیزی در نقاشی ساختمان؛ یکی از دلایل پوسته شدن رنگ ساختمان است که دلیل این رطوبت می‌تواند ناشی از نشت آب به دلایل مختلف یا به دلیل بنایی و … باشد.

9- راز رنگ آمیزی تمیز و معلوم نشدن خطوط قلم مو، رقیق کردن رنگ است. رقیق کردن رنگ دو مزیت دارد. اول اینکه سرعت خشک شدن رنگ را کم نموده و ثانیاً به شما فرصت بیشتری برای اصلاح کار خواهد داد.

هم اکنون برای نقاشی ساختمان با ارزان ترین قیمت با ما تماس بگیرید

شماره های تماس :   66374633 – 55405373 – 44011340  –  09123090698

آدرس : تهران، بزرگراه نواب جنوب به شمال، بعد از میدان 9 دی، خیابان محمود اسکندری( راهپیما )، پلاک 93

نقاشی ساختمان چگونه انجام می گردد ؟ (آموزش نقاشی ساختمان)

به طور کلی صنعت نقاشی ساختمان از جمله مهم ترین خدمات تزئیناتی ساختمان بوده و نکات فراوانی دارد. با این حال بسیار مایلند بدانند که نقاشی ساختمان به چه صورت انجام می گردد. در بخش زیر به صورت مختصر و گام به گام، این مباحث را آورده ایم:

تمیز کردن سطوح

اجرای روغن الف

اجرای بتونه

پوسته زنی (سمباده کشی)

آستر اوليه

لکه گیری

سمباده زنی مجدد

آستر دوم

آستر سوم

رنگ رویه

انتخاب رنگ در نقاشی ساختمان

بحث انتخاب رنگ نیز یکی از دیگر مباحث بسیار مهم در انجام نقاشی ساختمان است. در مرحله رنگ آمیزی بایستی به این نکته دقت داشت که حتما بهترین رنگ برای انجام نقاشی انتخاب گردد. برای این امر، لازم است که شما با انواع رنگ و نقش و تاثیر آن در نقاشی ساختمان آشنا باشید.

قیمت نقاشی ساختمان

هم اکنون برای نقاشی ساختمان با ارزان ترین قیمت با ما تماس بگیرید

شماره های تماس :   66374633 – 55405373 – 44011340  –  09123090698

آدرس : تهران، بزرگراه نواب جنوب به شمال، بعد از میدان 9 دی، خیابان محمود اسکندری( راهپیما )، پلاک 93

بسیاری از اوقات، مشاهده گردیده که افراد برای رنگ آمیزی ساختمان از سلیقه های شخصی یا مدهای روز استفاده می نمایند. با این حال بایستی این نکته را مدنظر قرار داد که استفاده از برخی رنگ ها، اگر با آگهی کافی صورت نگیرد، می تواند سبب ایجاد مشکلاتی در درازمدت برای شما گردد.

متاسفانه در کشور ما، اکثر افراد در بحث انتخاب رنگ هیچ ذوق و سلیقه ای به خرج نداده و از رنگ های همگانی پسند استفاده می نمایند. اکثر نقاشان ساختمان نیز بر این قضیه اذعان دارند که در کشورمان رنگ های سفید، طوری، آبی، استخوانی بیشترین انتخاب را در رنگ آمیزی ساختمانی دارند و رنگ های دیگر بسیار کم تر متداول هستند.

با این حال خوشبختانه در سال های اخیر، در نقاشی ساختمان رنگ های خاص تری همانند زرد، صورتی، نارنجی، قرمز و زردچوبه ای نیز استفاده گردیده و بیشتر مربوط به تاثیر فرهنگی و آداب خانه داری از کشورهای دیگر می باشد.

قیمت نقاشی ساختمان

با این همه، رنگ ها به صورت تکی در خانه ها به کار گرفته نشده و اغلب در کنار یک رنگ از چندین رنگ دیگر نیز استفاده می گردد تا با ایجاد تضاد رنگی، جلب توجه در افراد ایجاد شود.

یکی از نکات بسیار مهمی که بایستی حتما در بحث نقاشی ساختمان مورد توجه قرار گیرد، شیوه چیدمان خانه، دکوراسیون، رنگ مبل ها، اندازه اتاق ها و ارتفاع سقف ها، نور و روشنایی است. هم چنین نباید از تاثیر رنگ ها بر روان انسان غافل شد. چرا که مطالعات روانشناختی فراوان حاکی از آن است که اگر یک انسان در درازمدت تحت اثر پرتو با رنگی خاص باشد، دیر یا زود روحیاتش به سوی انرژی های نهانی آن رنگ متمایل خواهد گردید.

آماده سازی خانه برای نقاشی ساختمان

بسیاری علاقه دارند که خودشان با علاقه، به کار نقاشی ساختمان بپردازند. اگر شما نیز چنین هستید، می توانید قلم مو را برداشته و در کنار اعضای خانواده و یا دوستان به کار نقاشی ساختمانتان بپردازید. برای این منظور، می بایست ابتدا کلیه وسایل را جمع نموده، تابلوها را برداشته و حتما پنجره ها را باز نمایید. با استفاده از یک برس دسته بلند می توانید دیوارها و سقف را گردگیری نمایید.

هم چنین در صورتی که رنگ دیوارها از نوع قابل شستشو است، می توانید محلول آب ولرم را با صابون و مقدار کمی مایع سفیدکننده را با اسفنج روی دیوار کشیده و با دستمال تمیز پاک نمایید. بدین صورت هر دفعه قسمت کوچکی از دیوار (مثلا نیم متر مربع) را پاک نموده و مرز میان دو قسمت تمیز شده را نیز هر بار پاک نمایید تا در نهایت هیچ گونه لکه ای بر جای نماند.

پس از این مرحله، بایستی لکه گیری احتمالی سطوح آغاز گردد. برای این منظور شما می بایست به مقدار کافی گچ درزگیری کناف یا گچ کشته و یک کاردک داشته باشید که به سادگی این موارد را می توان در ابزارفروشی ها یافت.

سپس کافی است که گچ کشته را در دست گرفته و با کاردک آن را بر روی لکه ها و افتادگی های گچی دیوار بمالید. دقت کنید که شما می بایست سطح دیوار را پس از هر لکه گیری صاف نمایید. چرا که اگر گچ خشک گردد، کندن و جدا نمودن آن از دیوار کاری به مراتب مشکل خواهد بود. در پایان پس از این که کلیه سطوح لکه گیری شدند، می توانید از یک سمباته نرم برای صیقل ناصافی های احتمالی استفاده نمایید.

آماده سازی رنگ برای نقاشی ساختمان

اگر تصمیم دارید که رنگ روغنی را پیاده سازی نمایید، بایستی حتما از باز بودن کامل پنجره ها مطمئن گردید. چراکه تینر افزوده شده به رنگ، دارای بویی ماندگار و در عین حال بسیار نامطبوع است. بسیاری توصیه می کنند که دیوارها را ترجیحا با رنگ پلاستیک رنگ آمیزی نماییم. با این حال اگر کودک خردسالی در منزل دارید که ممکن است بر روی دیوارها نقاشی بکشد، احتمالا رنگ روغن گزینه ی مناسب تری خواهد بود.

در ادامه پس از این که نوع، جنس و رنگ دلخواه خود را انتخاب نمودید، بایستی اقدام به آماده سازی رنگ نمایید. برای این منظور شما می بایست رنگ را در ظرفی جداگانه ریخته و بنا به دستورالعمل آن، آن را روان نمایید. این نکته را نیز از یاد نبرید که رنگ به خوبی و به صورت یکنواخت مخلوط گردیده باشد. هم چنین بایستی غلظت آن به اندازه کافی بوده و پس از هر مرتبه رنگ آمیزی، جهت حرکت قلم مو یا غلتک به یک شکل باشد. متاسفانه برخی به این نکته توجه نداشته و یک بار قلم مو را از بالا به پایین و بار دیگر نیز از چپ به راست حرکت می دهند. به منظور پوشش بهتر، توصیه می گردد که یک دست رنگ به صورت کامل از یک جهت اجرا گشته و دست دوم نیز به صورت کامل به جهت عمودی روی آن اجرا گردد.

نقاشی ساختمان را از کجا شروع کنیم؟

شاید یکی از متداول ترین سوالات برای بسیاری از عزیزان علاقه مند به نقاشی ساختمان، بخش شروع و استارت آن است. لازم به ذکر است که در این مورد، بسیاری از نقاشان به صورت سلیقه ای عمل می کنند. با این حال در اینجا می خواهیم انجام این کار را به صورت اصولی برای شما عزیزان یادآور شویم.

گام اول: رنگ آمیزی و نقاشی سقف (نقاشی ساختمان با غلطک)

اگر قصد دارید که کار نقاشی ساختمان را برای ساختمان خود انجام دهید، بهترین کار این است که از رنگ آمیزی و نقاشی سقف ساختمان شروع کنید. شما می توانید برای رنگ آمیزی سقف از غلتک رنگ با دسته قابل تنظیم استفاده نمایید که در حال حاضر در تمام فروشگاه های رنگ و ابزارآلات موجود می باشد.

نقاشی ساختمان با غلطک

بهتر است که دو دست رنگ بر روی سقف بخورد. دست اول معمولا در جهت تابش نور منبع اصلی نور اتاق (پنجره ها) و دست دوم نیز به صورت عمود بر جهت آن اجرا می گردد.

برخی از تولیدکنندگان رنگ، رنگ سفید را با ترکیبی تولید می نمایند که در هنگام نقاشی به صورت صورتی و یا آبی به نظر رسیده اما نهایتا پس از خشک شدن، سفید می گردد. این نوع رنگ ها به خصوص برای نقاشان تازه کار بسیار مفید و کارآمد هستند. چرا که این نوع رنگ سبب می گردد که نقاش در هر لحظه بداند که کدام بخش از یک سطح سفید، رنگ خورده است.

گام دوم: نقاشی درب های ساختمان

رنگ آمیزی و نقاشی درها، یکی از مهم ترین مسائلی است که در مورد نقاشی ساختمان بایستی مورد توجه قرار گیرد. چیزی که از گذشته تا کنون بسیار مرسوم بوده است این است که معمولا بسیاری برای نقاشی درب، آن را از چارچوبش خارج می نمایند. با این حال در حال حاضر بسیاری در حال حاضر آن را در سر جای خود رنگ آمیزی می نمایند. بدین صورت است که شما می توانید تمامی اطراف در را به یک باره نظارت نموده و در نتیجه نیازی به نصب مجدد درب نیز نخواهد بود.

نکته ای که بایستی قبل از شروع کار به آن دقت کنید، این است که پیش از شروع این کار می بایست بخش هایی از درب همانند دستگیره ها و قستم های فلزی دیگر همانند جای کلید، ذره بین و … را از در جدا نموده و لولاها را با یک ماده مناسب مانند دو یا سه لایه چسب میسکیت بپوشایند. (میسکیت چسبی با پایه آمونیاک بوده که با قلم موی نقاشی روی محل موردنظر مالیده شده و پس از خشک شدن نیز حالت لاستیکی پیدا می کند. این چسب را می توان پس از پایان کار به راحتی و سهولت از محل جدا نمود.) سپس با استفاده از یک بتونه و آستری با پایه روغنی رویه اولیه درب پوشانده شده و می توانید با خیال راحت حداقل دو دست رنگ براق و یا نیمه براق به درب بزنید.

گام سوم: نقاشی کابینت ها

هنگامی که حرف از کابینت ها در نقاشی ساختمان می شود، نکته ی بسیار مهم آنجاست که مقدمات کار بیش از هر بخش دیگری حائز اهمیت می باشد. برای این منظور شما می بایست ابتدا کشوها و درها و ابزاریرااق های دیگر داخل کابینت مانند سبدهای سیمی را بیرون آورده و سطوح موردنظر را به خوبی تمیز نمایید. نوع رنگ آستری که برای کابینت خود به کار می برید نیز تا حدود زیادی به این موضوع بستگی خواهد داشت که جنس کابینت شما از لمینت و یا چوب باشد.

در صورتی که کابینت ها قبلا رنگ شده باشند، بایستی دید که این رنگ از چه نوعی بوده است. این موضوع از آن جهت حائز اهمیت است که در صورتی که رنگ هایی قبلی دارای پایه روغنی است، هم اکنون می بایست برای آستری و نیز بتونه کاری نیز رنگ روغنی به کار برد.

پس از اجرای رنگ آستری مناسب، کافی است که دو یا سه دست از رنگ مورد نظر را روی سطوح اجرا نمایید تا مطمئن گردید که رنگ کابینت ها در برابر استفاده هر روزه دوام خواهد داشت. طبیعی است که هرچه تعداد لایه های رنگ به کار رفته بیشتر باشد، دوام آن نیز به تبعیت بیشتر خواهد بود. فراموش نکنید که یک لایه رنگ پس از خشک شدن، تنها به ضخامت یک دستمال کاغذی خواهد بود.

برای گرفتن نتیجه بهتر، می توانید رنگ را به کمک غلتک ابری به کابینت زده و در گام بعدی با یک قلم مو آن را پخش نموده و لایه ای یکنواخت ایجاد نمایید.

هم اکنون برای نقاشی ساختمان با ارزان ترین قیمت با ما تماس بگیرید

شماره های تماس :   66374633 – 55405373 – 44011340  –  09123090698

آدرس : تهران، بزرگراه نواب جنوب به شمال، بعد از میدان 9 دی، خیابان محمود اسکندری( راهپیما )، پلاک 93

نقاشی اتاق کودک و نکاتی در رابطه با رنگ آمیزی اتاق کودک

فرآیند آماده سازی اتاق نوزاد، لذتی خاص را به همراه دارد. این شور و حال مخصوصا برای خانواده هایی که در هنگام تولید اولین نوزادشان می باشد بیشتر خواهد بود.

نکته ی بسیار مهم و قابل توجه آن جاست که در انتخاب دکوراسیون اتاق کودک، رعایت اصول ایمنی از اهمیت فوق العاده ای برخوردار بوده و ایمن بودن اتاق نوزاد، اطمینان خاطر والدین و امنیت فو قالعاده ای برای کودک نیز به همراه خواهد داشت.

به همین دلیل لازم است که در نقاشی ساختمان، نقاش از رنگ هایی برای اتاق کودک استفاده نماید که در ساختار رنگ آن سرب به کار نرفته باشد. از دیگر نکات مهم در مورد اتاق نوزاد، این است که نوزار برای همیشه نوزاد نخواهد ماند. رشد و تغییر ناگهانی نوزادان، با تغییرات در نیازهای آن ها همراه خواهد بود. به همین جهت می بایست از رنگ هایی استفاده نمود که برای چندسال زندگی کودک مناسب باشد تا کودک از اتاق خود دلزده نگردد.

به همین جهت گفته می شود که والدین در هنگام برنامه ریزی برای اتاق کودکف بایستی به رنگ آمیزی اتاق کودک اهمیت فراوانی بدهند. از آن که نقاشان ساختمانی در بحث نقاشی ساختمان تجربه دارند، برای رنگ آمیزی اتاق کودک خود، می توانید ویژگی ها و رنگ های کلی را برای نقاش باتجربه توضیح داده و ادامه کار را به او بسپارید.

فراموش نگردد که اگر کودک بزرگتر بوده و می تواند در انتخاب رنگ اتاق خود اعمال سلیقه نماید، بایست سلیقه ی کودک را نیز در نظر بگیریم. یک نقاش ساختمان با تجربه، می دانید که بایستی از چه رنگ هایی برای ساختمان استفاده نماید که اولا با رنگ سقف، دیوارها، کف و دکوراسیون همخوانی داشته و هم پس از مدتی برای کودک تکراری نشود.

نکته ی بسیار مهم دیگر نیز آنجاست که می بایست رنگی که برای اتاق کودک در نظر می گیریم، با مقطع سنی او همخوانی داشته باشد. هم چنین توجه به این نکته نیز ضروری است که رنگ اتاق کودک، در بلندمدت می تواند در روحیه و روان کودک تاثیرگذار باشد، به همین جهت اگر نگران افسردگی کودک خود هستید، سعی کنید که از روانشناسی رنگ ها بهره گرفته و از لطیف ترین و ملایم ترین رنگ های سازگار با روحیات کودک خود استفاده نمایید.

هم اکنون برای نقاشی ساختمان با ارزان ترین قیمت با ما تماس بگیرید

شماره های تماس :   66374633 – 55405373 – 44011340  –  09123090698

آدرس : تهران، بزرگراه نواب جنوب به شمال، بعد از میدان 9 دی، خیابان محمود اسکندری( راهپیما )، پلاک 93