طراحی کابینت آشپزخانه و ساخت کمد دیواری در کلینیک ساختمانی مولایی

هم اکنون برای طراحی و ساخت کابینت با ارزان ترین قیمت با ما تماس بگیرید

شماره های تماس :   66374633 – 55405373 – 44011340  –  09123090698

آدرس : تهران، بزرگراه نواب جنوب به شمال، بعد از میدان 9 دی، خیابان محمود اسکندری( راهپیما )، پلاک 93

آشپزخانه های امروزی تفاوت زیادی با مطبخ های قدیمی دوران گذشته دارد. این روزها آشپزخانه های کوچک و بزرگ در فضایی مرتبط با هال و پذیرایی جای گرفته اند و در دید مستقیم مهمان ها قرار دارند. دکوراسیون آشپزخانه و طراحی کابینت تکمیل کننده طراحی داخلی در منازل است. طراحی و ساخت کابینت آشپزخانه به عنوان بخش اصلی عناصر طراحی در فضای داخل آشپزخانه اهمیت ویژه ای دارد.

کابینت ها جعبه های چوبی و یا فلزی هستند که برای نگهداری ظروف آشپزخانه تعبیه می شوند. آشپزخانه های مدرن دارای طراحی کابینت مدرن و مطابق با استانداردهای روز هستند. کاربردی بودن کابینت ها در درجه اول اهمیت قرار دارد. چنانچه ساخت کابینت آشپزخانه طبق اصول طراحی کابینت باشد، جنبه کاربردی بودن آن نیز بیشتر می شود.

آشپزخانه قلب خانه و محل جمع شدن اعضای خانواده است. بسیاری از خانواده ها وعده های غذایی را در آشپزخانه صرف می کنند. طراحی کابینت، ساخت کابینت آشپزخانه ، ساخت کمد دیواری و ساخت کمد لباس خدمتی جدید از کلینیک ساختمانی مولایی برای شهروندان تهرانی است. همیاران هوم سرویز ساخت کابینت فلزی در تهران، ساخت کابینت ام دی اف، ساخت کمد دیواری و ساخت کمد لباس را در همه مناطق بر عهده دارند. ساخت کابینت آشپزخانه و کمد دیواری با بهترین متریال،طبق خواسته مشتری در کوتاه ترین زمان و با قیمت رقابتی ،یک اصل مهم نزد همیاران متخصص کلینیک ساختمانی مولایی است.

جهت اطلاع از هزینه ساخت کابینت و ثبت سفارش رایگان با کلینیک ساختمانی مولایی تماس بگیرید.

اصول طراحی کابینت آشپزخانه

 

قبل از هر اقدامی ابتدا در مورد متریال مورد نظر برای ساخت کابینت آشپزخانه تصمیم بگیرید. فلز، ام دی اف و فایبرگلاس برای ساخت کابینت آشپزخانه مناسب هستند و کارایی خوبی دارند. برای طراحی کابینت جنس سازه باید از قبل مشخص شده و جزئیات دقیق به خوبی لحاظ شود. ساخت کابینت ام دی اف و یا ساخت کابینت فلزی کاملا بستگی به سلیقه و بودجه مشتری دارد. پس از تعیین جنس و متریال مورد نیاز اتودزنی اولیه از طراحی کابینت انجام می شود. استفاده از نرم افزارهای کامپیوتری در طراحی کابینت سه بعدی یکی از جدیدترین طراحی ها قبل از ساخت کابینت آشپزخانه است. به این ترتیب می توان تجسم بهتری از فضای آشپزخانه داشت.

هم اکنون برای طراحی و ساخت کابینت با ارزان ترین قیمت با ما تماس بگیرید

شماره های تماس :   66374633 – 55405373 – 44011340  –  09123090698

آدرس : تهران، بزرگراه نواب جنوب به شمال، بعد از میدان 9 دی، خیابان محمود اسکندری( راهپیما )، پلاک 93

طراحی کابینت سه بعدی رنگ، اندازه و حجم کابینت و کشوهای آشپزخانه را در موقعیت واقعی نشان می دهد. امکان تغییر در طراحی کابینت و جا به جایی های جزئی با دیدن طرح سه بعدی بسیار ساده تر خواهد بود. انواع نرم افزارهای طراحی برای کابینت سازی مورد استفاده قرار می گیرند که موجب سهولت طراحی و سرعت آن می شوند. به طور کلی اصول طراحی کابینت عبارتند از خطوط افقی و خطوط عمودی. همه طرح های انجام شده بر پایه این دو ویزگی استوار است. در ادامه برخی از نکات طراحی و ساخت کابینت آشپزخانه  را مرور می کنیم:

طراحی کابینت کاربردی

در دسترس قرار گرفتن کابینت های پر کاربردتر منجر به ایمنی بیشتر در آشپزخانه نیز خواهد شد. مهم اینست که قطعاتی که کاربرد بیشتری دارند در مناسب ترین محل جای بگیرند. اصول طراحی کابینت بر مبنای کاربرد و تکرار استفاده از فضا در طول روز شکل می گیرند. یک اصل ساده که می گوید: محفظه های پر استفاده باید در دسترس قرار داشته باشند.

طراحی کابینت با توجه به وظایف و جانمایی

اجزای کابینت با کاربرد یکسان باید در یک گروه قرار گرفته و به صورت کاملا هماهنگ در کنار یکدیگر طراحی شوند. این اصل مهم یکی از اصول شناخته شده در طراحی کابینت است. به این ترتیب اجزایی که اغلب به صورت متوالی مورد استفاده قرار می گیرند، در یک بخش قرار خواهند گرفت. اهمیت این موضوع در ساخت کابینت آشپزخانه و هنگام استفاده از آن بیشتر سنجیده می شود.

طراحی کابینت و چیدمان لوازم

طراحی کابینت آشپزخانه با در نظر گرفتن سطوح اصلی انجام می شود. سینک ظرفشویی، اجاق گاز، ماشین ظرفشویی، یخچال و دیگر لوازم آشپزخانه اجزا اصلی و ثابت در همه آشپزخانه ها هستند و می بایست در مکان مناسبی جایگزاری شود. برای مثال در طراحی و ساخت کابینت آشپزخانه فضای مناسب برای ساید بای ساید در نظر گرفته می شود که در راستای سایر اجزای کابینت قرار دارد.

اصل مثلث انجام کار

یخچال، اجاق گاز و سینک ظرفشویی ۳ مورد پر کاربرد در آشپزخانه هستند که در بین طراحان به مثلث انجام کار شهرت دارد. توجه به ایمنی، کاربرد و زیبایی در طراحی کابینت باید بر مبنای مثلث انجام کار صورت گیرد. قرار دادن این عناصر به صورت متوالی پیشنهاد نمی شود. آشپزخانه های اپن در فضایی هماهنگ با فضای پذیرایی و نشیمن قرار دارند. به این ترتیب هماهنگی طراحی کابینت ، گنجه ها و کمد های دیواری ضروری است. به طور معمول طراحی کابینت آشپزخانه از چپ به راست بوده و به شکل U یا L اجرا می شود.

طراحی صفحه کابینت آشپزخانه

انواع کانتر چوبی، سنگی، کوارتز، ام دی اف و … می توانند برای صفحه رویه کار انتخاب شوند. تاثیر صفحه رویه کابینت و کانتر در آشپزی بسیار زیاد است. هرگز برای کاهش هزینه طراحی و ساخت کابینت از کانترهای بدون کیفیت استفاده نکنید. طراحی کابینت و ساخت کابینت آشپزخانه هزینه بر است. با انتخاب متریال مناسب و جنس با کیفیت، طراحی کابینت به صورت اصولی تکمیل خواهد شد.

استاندارها در طراحی کابینت

اندازه ها و استانداردهای طراحی کابینت با توجه به بلندی انسان معمولی سنجیده می شود. این استانداردها برای همه افراد با هر قد و قامتی کارایی لازم را ندارند ولی می بایست به صورت کامل در طراحی کابینت در نظر گرفته شوند. به هنگام طراحی کابینت و ساخت کابینت آشپزخانه اندازه های استاندارد و اصولی باید لحاظ شود. این اندازه برای آشپزخانه های بزرگ و یا کوچک به یک میزان سنجیده می شود.

  • میزان فاصله بین کابینت دیواری و کابینت های زمینی چقدر باشد؟
  • حد استاندارد برای دسترسی به بالاترین طبقه کابینت چقدر است؟
  • فاصله مناسب بین سینک ظرفشویی و آب چکان چقدر است؟
  • بلندی کشوها در طراحی کابینت آشپزخانه چگونه محاسبه می شود؟

ساخت کمد دیواری و ساخت کمد لباس

طراحی و کابینت و کمد دیواری می بایست هماهنگ باشد. هماهنگی در طراحی کابینت و ساخت کمد دیواری به معنای هم راستایی نیست. در واقع لزومی به اجرای کابینت ها و کمد های دیواری در یک خط مستقیم و به هم پیوسته نیست. انواع گنجه ها، کمدهای ویترین دار و بوفه ها برای محیط پذیرایی طراحی و ساخته می شوند ولی کمد لباس در اتاق خواب جاساز شده و به طور معمول در دید مستقیم مهمان ها قرار ندارد. ساخت کمد ام دی اف و ساخت کابینت ام دی اف در تخصص ماست. هوم سرویز حرفه ای ها را برای طراحی کابینت و ساخت کمد لباس به محل اعزام می کند.

هم اکنون برای طراحی و ساخت کابینت با ارزان ترین قیمت با ما تماس بگیرید

شماره های تماس :   66374633 – 55405373 – 44011340  –  09123090698

آدرس : تهران، بزرگراه نواب جنوب به شمال، بعد از میدان 9 دی، خیابان محمود اسکندری( راهپیما )، پلاک 93

طراحی کابینت در آشپزخانه های کوچک

آیا آشپزخانه ای کوچک و جمع و جور دارید؟ به نظر طراحی آشپزخانه های کوچک کمی دشوارتر است و باید با دقت بیشتری انجام شود. طراحی کابینت مدرن اروپایی، طراحی کابینت به سبک سنتی، طراحی کابینت کلاسیک، طراحی هایگلس و غیره را می توانید برای آشپزخانه های نقلی هم در نظر بگیرید. اندازه فضای آشپزخانه مهم است ولی اهمیت نحوه استفاده از فضا بسیار بیشتر است. کابینت ها مشخص کننده سبک طراحی آشپزخانه و سلیقه شما هستند. واقعیت اینست که می توان همه المان های زیبایی و مدرنیزه را  در یک آشپزخانه کوچک نیز فراهم کرد. شرط اصلی این کار تخصص و تجربه در طراحی و ساخت کابینت آشپزخانه است.

طراحی کابینت مدرن

اصل سادگی در همه طرح های مدرن رعایت می شود. درب های کابینت صاف و بدون برآمدگی برای طراحی مدرن در آشپزخانه های کوچک ایده آل هستند. به این ترتیب یک خط باریک تنها جدا کننده بین کابینت ها بوده و هیچ برجستگی دیگری روی درب ها دیده نمی شود. این ویژگی باید در انتخاب دستگیره کابینت ها نیز لحاظ شود. به طور معمول دستگیره های مدرن ساده و بدون خطوط طراحی هستند. عرض باریک و خطوط مستقیم بهترین ایده برای کابینت های با درب ساده هستند که در طراحی پیشنهاد می شوند. بهتر است دستگیره های فلزی براق و طویل را انتخاب کنید.

طراحی کابینت کلاسیک

طرح های کلاسیک هرگز قدیمی نمی شوند. حاشیه های برجسته و منبت کاری شده شاخص ترین مولفه طراحی کابینت های کلاسیک هستند که زیبایی خاصی ایجاد می کنند. در انتخاب دستگیره ها نهایت دقت را داشته باشید. دستگیره ها می توانند سبک طراحی کابینت را تحت تاثیر قرار دهند. صرف هزینه برای خرید دستگیره های شکیل بسیار منطقی است.

طراحی کابینت هایگلاس

کابینت high gloss با رویه براق و شفاف روی درب ها از دیگر طرح ها متمایز می شود. روکش های هایگلاس موجب بازتاب نور از سطح کابینت شده و نور محیط را افزایش می دهند. اگر آشپزخانه کوچک و یا کم نوری دارید با انتخاب طراحی کابینت هایگلاس، منبع روشنایی و نور آشپزخانه را افزایش دهید. این کار صرفه جویی در منابع انرژی و برق مصرفی را نیز به دنبال دارد. برای بهره گیری بیشتر از هایگلاس سفید رنگ استفاده کنید. هایگلاس سفید رنگ، آشپزخانه را بزرگتر و پر نورتر نشان می دهد. در نظر داشته باشید که این درب ها نیاز به رسیدگی بیشتری دارند و در مقابل خط و خش حساس می باشند.

انتخاب رنگ کابینت ها

ساخت کابینت آشپزخانه یک تصمیم مهم و تابع شرایط محیطی است. صرف نظر از سلیقه و با در نظر گرفتن روانشناسی رنگ ها در طراحی کابینت می توان گفت استفاده از رنگ های سرد و خنثی، احساس آرامش و لطافت بیشتری را در فضا ایجاد می کنند. رنگ سفید، خاکستری، طیف رنگ سبز روشن، آبی روشن ، بنفش و ترکیب رنگی بهترین انتخاب برای ساخت کابینت فلزی در تهران هستند.

استفاده از چوب های طبیعی و رنگ چوب نیز در طرح های مدرن بسیار مورد توجه قرار گرفته است. ساخت کابینت ام دی اف و ساخت کمد ام دی اف با استقبال بی نظیری همراه است. این روزها تخته های ام دی اف جایگزین چوب طبیعی شده اند و در طراحی کابینت و ساخت کمد دیواری استفاده می شوند. کابینت های ام دی اف تنوع رنگی خوبی بیشتری از چوب طبیعی دارند و متریال فوق العاده ای برای ساخت کمد دیواری و کابینت آشپزخانه هستند. در صورت نیاز به تعویض و یا ترمیم کابینت ام دی اف با ما تماس بگیرید.

هم اکنون برای طراحی و ساخت کابینت با ارزان ترین قیمت با ما تماس بگیرید

شماره های تماس :   66374633 – 55405373 – 44011340  –  09123090698

آدرس : تهران، بزرگراه نواب جنوب به شمال، بعد از میدان 9 دی، خیابان محمود اسکندری( راهپیما )، پلاک 93

هزینه طراحی کابینت و ساخت کابینت آشپزخانه

انجام بازسازی و تغییر دکوراسیون نیاز به بودجه و هزینه کافی دارد. بخش اعظم هزینه طراحی کابینت و ساخت کابینت آشپزخانه مرتبط با تیم اجرایی و متریال استفاده شده است. هزینه طراحی کابینت و ساخت کابینت ام دی اف تفاوت محسوسی با هزینه طراحی و ساخت کابینت فلزی در تهران دارد. مدیریت هزینه های بازسازی مهم ترین اصلی است که باید در نظر گرفته شود. با انجام یک جستجوی ساده در اینترنت می توانید لیست قیمت طراحی کابینت را مشاهده کنید. استعلام قیمت از شرکت های مختلف بسیار ضروری است و منجر به بودجه بندی مناسب می شود.

هزینه طراحی و ساخت کابینت و کمد دیواری به طور شفاف در سایت کلینیک ساختمانی مولایی اطلاع رسانی شده است.

خدمات بنایی و بازسازی، نقاشی و رنگ کاری ساختمان، کاشی کاری آشپزخانه و سرامیک کف، خدمات لوله کشی و برقکاری ساختمان بخشی از خدمات فنی کلینیک ساختمانی مولایی هستند که هم زمان با طراحی و ساخت کابینت و تغییر دکوراسیون منزل قابل ثبت سفارش می باشند.

هم اکنون برای طراحی و ساخت کابینت با ارزان ترین قیمت با ما تماس بگیرید

شماره های تماس :   66374633 – 55405373 – 44011340  –  09123090698

آدرس : تهران، بزرگراه نواب جنوب به شمال، بعد از میدان 9 دی، خیابان محمود اسکندری( راهپیما )، پلاک 93