سقف کاذب کناف چیست؟

کناف نوعی صفحه روکش دار گچی (Dry Wall) است که توسط شرکت کناف تولید می شود . کناف بیش از 80 سال است که در صنایع ساختمانی فعالیت دارد . این شرکت توسط برادران کناف (کارل و آنفوس کناف) در سال 1932 بنیان گزاری شد . در حال حاضر شرکت کناف یکی از شرکتهای بین المللی در صنایع ساختمان می باشد.

سقف ها و دیوارهای جداکننده (تیغه) کناف سازه های فلزی یکپارچه گالوانیزه هستند که صفحات روکش دار گچی و سیمانی بر روی آنها پیچ می شوند . درز بین صفحات با بتونه درزگیری پر شده و سطوح صاف به وجود آمده رنگ آمیزی می شوند .

این نوع دیوار در مقایسه با دیوارهای سنتی حدود ده تا پانزده برابر سبک تر است. لذا با کاهش بار مرده ساختمان ، تاثیر نیروی زلزله بر ساختمان کمتر می شود . در صورت تخریب ساختمان ، به علت سبکی سیستم کناف ، خطر جانی برای ساکنان به مقدار قابل ملاحظه ای کمتر خواهد بود .

کلینیک ساختمانی مولایی

هم اکنون برای طراحی سقف با ارزان ترین قیمت با ما تماس بگیرید

شماره های تماس :   66374633 – 55405373 – 44011340  –  09123090698

آدرس : تهران، بزرگراه نواب جنوب به شمال، بعد از میدان 9 دی، خیابان محمود اسکندری( راهپیما )، پلاک 93

 

نوع سقف کاذب و مواد استفاده شده در تایلهای سقف کاذب ‏تایل های سقفی دارای ابعاد 60 در 60 سانتیمتر بوده و به لحاظ جنس در دو نوع تایل گچی  و معدنی و آکوستیک، به ترتیب توسط شرکت های کناف و شرکتهای تولیدی تولید شده  به بازار عرضه می گردند.

تایل های معدنی  به صورت پیش رنگ و تایل های گچی به صورت پیش رنگ، روکش دار یا بدون روکش تولید می شوند. روکش تایل های گچی از جنس پی وی سی (بر روی تایل) و یا آلومینیوم (بر پشت تایل) می باشد. تایل های با روکش پی وی سی و تایل های پیش رنگ شده نیازی به رنگ آمیزی نداشته و بدین ترآنیب سرعت کار بالا می رود.

کلینیک ساختمانی مولایی

در مکان هایی که احتمال احتراق و ریزش آب بر پشت تایل وجود دارد (مانند محل عبور لوله های تاسیساتی و مناطق شرجی نظیر شمال یا جنوب کشور)، تایل با روکش آلومینیوم استفاده می شوند.

تایل های بدون روکش ، دارای قابلیت رنگ آمیزی بوده و می توان بنا به هر سلیقه ای آن ها را رنگ نمود. از نظر خواص صوتی، تایل های سقفی در دو نوع ساده (فاقد خواص صوتی) و آکوستیک (جادب صوت) تولید می شوند.

تایل آکوستیک غالبا در ساختمان هایی نظیر سینماها، آمفی تئاترها، بانک ها، فروشگاه های بزرگ و دفاتر کار مورد استفاده قرار می گیرند.

تایل های آکوستیک در رده های چند صوت مختلف و برای متعارف گوناگون تولید می شوند. آویز برای این ساختار آویز های مختلفی وجود دارد که معمول ترین آن ها آویز با مفتول گالوانیزه (به قطر 6 ‏میلیمتر) و فنر دوتایی (جهت تنظیم ارتفاع) می باشد. نبشی تراز از نبشی تراز در فصل مشترک دیوار و سقف، به دیوار متصل شده و تراز سقف را مشخص می کند. همچنین، این سازه می تواند نقش باربری داشته باشد و به عنوان اولین تکیه گاه در حاشیه سقف عمل نماید. نبشی تراز در دو نوع ساده و دارای خط سایه ارائه می شود (نوع خط سایه دار، یک شیار آنزثینی در محل اتصال به دیوار ایجاد می کند). سازه های سپری سازه های این سیستم به صورت سپری بوده و در سه طول استآندارد 3600 و 1200 و 600 میلیمتر تولید می شوند. ویژگی های شاخص این سازه ها شامل موارد زیر است: ‏وجود زبانه های اتصال کشویی (کلیک) در ابتدا و انتهای سازه، که اجرای زیر سازی را سریع و آسان می نماید. وجود شیار های قائم در فواصل منظم بر روی جان سازه، که محل دقیق اتصال سازه ها را مشخص و حفظ ابعاد مدولار را تضمین می نماید. ‏وجود سوراخ های مخصوص آویزگیری در فواصل منظم بر لبه جان سازه، که محل اتصال آویز ها را مشخص و اندازه گداری را آسان می نماید. ‏سطح زیرین بال، که نمای سازه است، با یک لایه ورق پیش رنگ شده روکش گردیده است. اجرای نبشی تراز به وسیله ریسمان رنگ پاش، خط تراز سقف کاذب بر روی دیوار پیرامونی مشخص می شود.

هم اکنون برای طراحی سقف با ارزان ترین قیمت با ما تماس بگیرید

شماره های تماس :   66374633 – 55405373 – 44011340  –  09123090698

آدرس : تهران، بزرگراه نواب جنوب به شمال، بعد از میدان 9 دی، خیابان محمود اسکندری( راهپیما )، پلاک 93

نبشی تراز در محل خود به وسیله عامل اتصال مناسب و در فواصل معین به دیوار زمینه متصل می گردد. توجه شود که سازه تراز به دو صورت قابل اجرا است : باربر و غیر باربر. اجرای سازه اصلی T3600 در لبه جان این سازه ، سوراخ هایی به فواصل معین جهت اتصال به آویز تعبیه شده است. در انتهای آویز یک خم (قلاب) وجود دارد که با عبور این خم از سوراخ های موجود، اتصال میان آویز و سازه بر قرار می شود. سازه های T3600 ‏در فواصل 120 ‏سانتیمتر به موازات یکدیگر اجرا می شوند.  اجرای سازه فرعی T1200 پس از اجرای سازه های اصلی T3600 ‏. این سازه ها توسط سازه های فرعی T1200 ‏(که عمود بر سازه های اصلی اجرا می شوند) به یکدیگر متصل می گردند. برای این منظور، شیار های قائمی به فواصل معین بر روی جان سازه اصلی تعبیه شده که سازه های T1200 در فواصل 60 سانتیمتر به موازات یکدیگر و از طریق شیارهای موجود، به سازه های T3600 ‏متصل می شوند  اجرای سازه فرعی T600 پس از اجرای سازه های فرعی T1200 ‏.

کلینیک ساختمانی مولایی

 این سازه ها توسط سازه های فرعی T600 ‏(که موازی سازه های اصلی اجرا می شوند) به یکدیگر متصل می گردند. برای این منظور، شیار های قائمی به فواصل معین بر روی جان سازه T1200 ‏ شده که سازه های T600 ‏از طریق شیار های موجود، به سازه های T1200 ‏متصل و آن ها را به دو نیم تقسیم می کنند. بدین ترتیب چشمه هایی به ابعاد 60 در 60 سانتیمتر حاصل شده که تایل ها در درون آن ها قرار می گیرند.

هم اکنون برای طراحی سقف با ارزان ترین قیمت با ما تماس بگیرید

شماره های تماس :   66374633 – 55405373 – 44011340  –  09123090698

آدرس : تهران، بزرگراه نواب جنوب به شمال، بعد از میدان 9 دی، خیابان محمود اسکندری( راهپیما )، پلاک 93