روش اول

برای شروع ابتدا نیمی از نوشابه را درون سینک یا لوله فاضلابی که گرفته خالی کنید، سپس مقداری جوش شیرین به آن اضافه نمایید.

بعد از آن مقداری سرکه باید به این دو ماده اضافه کنید که ترکیب شیمیایی به وجود بیاید. همانطور که میبینید محلول شروع به جوشیدن می کند.

دوباره مقداری جوش شیرین و سرکه اضافه کنید تا راه فاضلاب به خوبی باز شود.

در این مرحله تقریبا بین 30 الی 50 دقیقه باید صبر کنید سپس جهت تست رفع انسداد لوله فاضلاب، آب را باز کنید. با هر سه روش قطعا اگر گرفتگی معمولی و پیچیده نباشد، نتیجه مثبتی خواهید گرفت.

این محلول بهترین روش باز كردن لوله فاضلاب توالت هم می باشد که از باز كردن لوله فاضلاب با اسید بسیار بهتر و بی خطر می باشد.

روش دوم

روش دوم همانند روش اول می باشد، با این تفاوت که نباید از نوشابه استفاده کنید. برای شروع آب را باز کنید، جوش شیرین را داخل لوله بریزید.

حالا نصب بطری سرکه سفید را به جوش شیرین اضافه کنید تا ترکیب شیمیایی به وجود بیاید. 1 ساعت صبر کنید و بعد از آن با باز کردن آب لوله را شستشو دهید.

روش سوم

روش سوم هم تقریبا شبیه به روش اول است اما با این تفاوت که ابتدا تمام نوشابه را داخل لوله میریزید و صبر می کنید تا به خوبی پایین برود.

سپس مقدار زیادی جوش شیرین را به آن اضافه می کنید و با دست آن را به داخل لوله میریزید.

حالا نصف سرکه سفید را به این دو ماده اضافه کنید. در این لحظه به دلیل واکنش شیمیایی محلول به سرعت می جوشد.

حالا باید 1 ساعت صبر کنید تا بعد از آن آب را باز کنید تا لوله تمیز شود.

نکته: اگر در روش سوم لوله باز نشد و گرفتگی مربوط به سینک ظرفشویی بود، در لوله های زیر سینک باید قسمتی که لوله فنری دارد و وظیفه تخلیه آب فاضلاب به داخل لوله را بر عهده دارد را تکان دهید و باز و بسته کنید تا گرفتگی رفع شود.

دیدگاه خود را ثبت کنید

  1. محمد رضایی

    چه سایت خوبی دارین شما