انواع سنگ مناسب برای کف حیاط, سنگ فرش باغ و محوطه +عکس

هنگامی که در طبیعت گام بر می‌داریم، جدا از مناظر و زیبایی‌هایی که ما را مجذوب خود می‌کنند و هوای تازه‌ای که در ریه‌هایمان به جریان می‌افتد ، احساسی که با قدم نهادن روی خاک و سبزه و سنگ کف حیاط و هر آن چیزی که در طبیعت موجود است به ما القا می‌شود قابل توجه است. این که روی چه سطحی قدم می گذاریم، به شدت در درک ما از محیط تاثیر گذار بوده و اهمیت انتخاب سنگ مناسب برای کف حیاط را برجسته می سازد.

سنگ کف حیاط یکی از بخش هایی است که کم تر کسی به آن توجه کرده و شاید علتش هم این است که بسیاری آن را بی اهمیت می پندارند. از این رو ما سعی نمودیم که در این نوشتار به ارائه انواع سنگ کف حیاط پرداخته و در کنار تصاویری که می توانید از آن ها ایده بگیرید، نکاتی را درباره انتخاب سنگ فرش کف حیاط به شکل صحیح و اصولی یادآور گردیم:

انتخاب سنگ مناسب برای کف حیاط

انتخاب سنگ مناسب برای کف حیاط

از آن جا که هزینه‌ی سنگ فرش نمودن محیط‌های بیرونی بر مبنای نوع مواد و مصالح استفاده شده، طیف و گستره‌ی وسیعی را در بر می‌گیرد، خود به‌تنهایی یک سرمایه گذاری به شمار می‌آید. معمولاً بتن در جا ارزان‌ترین انتخاب است که پیاده سازی آن نیز از بقیه راحت‌تر است، اما آن‌هایی که در مناطقی که سنگ‌هایی مانند گرانیت، سنگ آهک، یا سنگ لوح بسیار است ساکن هستند، این سنگ‌های محلی را می‌توانند با صرف هزینه کم‌تری تهیه نمایند.

ایده ای برای سنگ مناسب برای کف حیاط - سنگ برای کف حیاط

ایده ای برای سنگ مناسب برای کف حیاط – سنگ برای کف حیاط

سنگ فرش آجری

استفاده از آجر به عنوان عکس سنگ فرش کف حیاط

استفاده از آجر به عنوان عکس سنگ فرش کف حیاط

یکی از ویژگی‌های سنگ فرش آجر این است که به‌خوبی با مصالح دیگر هماهنگ می‌شود، به همین علت است که آن‌ها اغلب در کنار مواد چوبی و دیگر مصالح به کار رفته در سنگ فرش رؤیت می‌شوند.

اندازه استاندارد آجر ۱۰ در ۲۰ سانتیمتراست که می‌تواند جهت ایجاد هر طرح زیبایی کاربرد داشته باشد. آجر دارای زنگار مایل به قرمز می‌باشد که به فضا گرما می‌دهد.

عکس سنگ فرش

عکس سنگ فرش

استفاده از گرانیت در سنگ فرش محوطه‌ها و معابر

اگر در معادن منطقه‌ای که شما در آن زندگی می‌کنید سنگ گرانیت یافت می‌شود، از آن می‌توانید به‌صورت یک مصالح ساختمانی محلی و مقاوم استفاده نمایید. در این زمینه نکات زیر قابل توجه است:

  • اول این که گرانیت ماده‌ای گران‌قیمت است، ولی به علت استحکام و ماندگاری فوق‌العاده، ارزش استفاده و کاربرد را دارد.
  • سنگ فرش حیاط منزل توسط سنگ لوح ایده ای عالی است، چرا که سنگ لوح در سردترین محیط‌ها و مناطق نیز توان مقاومت دارد و در گرما و سرما بسیار بادوام بوده و با شرایط وفق می‌گیرد. سنگ لوح در محدوده گسترده‌ای از رنگ‌های غنی از سبز یشمی گرفته تا زغالی وجود دارد. این سنگ یکی از محبوب ترین انواع سنگ برای کف سازی محوطه به شمار می رود.
  • استفاده از سنگ ریزه برای سنگ فرش محوطه بیرونی انتخابی عالی است؛ اگرچه سنگ ریزه باید با یک لبه‌ی صلب محدوده بندی شود تا آن را در احاطه خود قرار دهد.
  • سنگ متلاشی شده را سنگ ریزه می‌گویند که می‌تواند برای معابر و محیط‌هایی به کار رود که قصد دارید برای بیننده هموار و صاف به نظر آیند.
ایده ای برای سنگ کف حیاط

ایده ای برای سنگ کف حیاط

سنگ فرش با سنگ آهک یکی از انواع سنگ کف حیاط

معمولاً سنگ آهک با رنگ‌های کرم مایل به سفید ،سفید، و برخی مواقع نیز سفید مایل به خاکستری موجود می‌باشد. رنگ‌های روشن این سنگ جهت کاربرد در فضاها و مناطق گرم ایده آل می‌باشد، زیرا گرما را انعکاس می‌دهد. هم چنین سنگ آهک به مناطق و فضاهای سبز سایه دار ، روشنایی مناسبی می‌بخشد.

استفاده از تراورتن در سنگ فرش محوطه‌های سبز

تراورتن نسبت به سنگ آهک سخت‌تر بوده و نفوذپذیری کمتری دارد که این موضوع سبب می‌شود مراقبت از آن راحت‌تر باشد. این سنگ به علت رویه‌ی مناسب و دوست داشتنی برای پاهای برهنه، انتخاب شایسته‌ای جهت سنگ فرش فضای کناری استخرها می‌باشد.

ایده ای برای سنگ کف حیاط

ایده ای برای سنگ کف حیاط

استفاده از سنگ آبی یا خاکستری در سنگ فرش باغ

سنگ آبی نوعی سنگ ورقه ورقه بوده که در راستای خطوط شکاف خود شکسته می‌شود تا مجلل‌ترین سنگ فرش را برای استفاده در فضای بیرونی و حیاط منزل شما ارائه نماید. برای پیاده سازی طرح منظمی جهت استفاده در پاسیو ، این سنگ به شکل سنگ فرش مستطیلی با ابعاد معین نیز وجود دارد. این سنگ نیز یکی از متداول ترین مصالح به عنوان سنگ حیاط است.

استفاده از کاشی در سنگ فرش حیاط منزل

چون کاشی از رنگ‌هایی روشن و غنی برخوردار می‌باشد، به عنوان سنگ فرش کف حیاط اخیرا بسیار مورد توجه قرار گرفته است و جهت کاربرد در محیط‌های گرم انتخاب مناسبی می‌باشد. نگهداری و مراقبت از این مصالح، روش‌های خاص خود را داراست.

ایده ای برای سنگ کف حیاط

ایده ای برای سنگ کف حیاط

سنگ فرش بتن در جا

به این دلیل که بتن مصالحی کم هزینه، دارای نصب و نگهداری آسان است، برای استفاده به عنوان سنگ فرش کف حیاط ماده‌ای استاندارد به شمار می‌رود . گفتنی است که علی رغم این موضوع، استاندارد بودن آن نباید دل‌زده شدن آن را به همراه داشته باشد. روش‌های زیادی برای ایجاد بافت ، رنگ ،الگو و طرح  برای به کار گیری در سنگ فرش بتنی موجود است تا به آن زیبایی و چشم نوازی را القا نماید. پس می توانید برای کف فرش حیاط خود روی آن حساب کنید.

نکاتی در رابطه با سنگ فرش بتنی پیش ساخته

این نوع از سنگ فرش‌ها برای آن‌هایی توصیه می‌شود که خواهان ظاهری متنوع هستند اما نمی‌خواهند برای خرید سنگ طبیعی زیاد هزینه کنند. این سنگ فرش‌ها سنگ فرش‌هایی مدولار هستند که در محدوده و بازه‌ی گسترده‌ای از بافت ،رنگ ، اندازه، شکل و طرح موجودند. سیستم‌های مدولار دارای قابلیت نفوذپذیری بوده که به‌جای جاری نمودن آب، آن را ه خود جذب کرده و برای معابر پیاده رو، سواره رو و پاسیوها در محیط خارجی خانه تناسب خوبی دارند.

ایده ای برای سنگ کف حیاط - کف پوش باغ با استفاده از سنگ ریزه برای کف حیاط

ایده ای برای سنگ کف حیاط – کف پوش باغ با استفاده از سنگ ریزه برای کف حیاط

در ادامه تصاویری دیگر نیز آورده ایم که شما برای انواع سنگ کف حیاط و سنگ فرش باغ خود می توانید از آن ها ایده بگیرید:

سنگ فرش کف حیاط - سنگ کف باغ

سنگ فرش کف حیاط – سنگ کف باغ

انواع سنگ کف حیاط - سنگ فرش کف باغ

انواع سنگ کف حیاط – سنگ فرش کف باغ

عکس سنگ فرش - ایده ای برای سنگ کف حیاط

عکس سنگ فرش – ایده ای برای سنگ کف حیاط

انواع سنگ کف حیاط - مدل سنگ فرش كف

انواع سنگ کف حیاط – مدل سنگ فرش كف

سنگ مناسب برای کف حیاط - سنگ کف باغ

سنگ مناسب برای کف حیاط – سنگ کف باغ

عکس سنگ فرش - سنگ كف حياط

عکس سنگ فرش – سنگ كف حياط

سنگ مناسب برای کف حیاط - کف فرش باغ

سنگ مناسب برای کف حیاط – کف فرش باغ

سنگ مناسب برای کف حیاط - سنگ کف باغ

سنگ مناسب برای کف حیاط – سنگ کف باغ

سنگ مناسب برای کف حیاط

سنگ مناسب برای کف حیاط

دیدگاه خود را ثبت کنید