آموزش سرویس کولر آبی به بیانی ساده و گام به گام

آموزش سرویس کولر آبی به بیانی ساده و گام به گام و با توجه به نکات ایمنی که هنگام سرویس کولر آبی باید در نظر گرفت. سرویس کردن کولر آبی اولین دغدغه ای است که با شروع فصل گرما افرادی که کولر آبی دارند با آن مواجه می شوند، در این مطلب سعی شده است نکات مفیدی در زمینه آموزش سرویس کولر آبی بیان شود.

8 نکته اساسی در سرویس و نگه داری کولر آبی و آموزش سرویس کولر آبی

شماره های تماس :   66374633 – 55405373 – 44011340  –  09123090698

پایتخت نشین های عزیز می توانند در همین سایت اطلاعات بهترین ارائه دهندگان تعمیر کولر آبی در تهران را جستجو کنند و اگر کولر آبی شما از لحاظ فنی دچار مشکل می باشد توصیه ما به شما این است که حل کردن این مشکل را به یک تعمیر کار کولر آبی در تهران بسپارید تا از اتفاقای ناخواسته جلوگیری شود. اگر کولر آبی شما مشکل فنی نداشته باشد و تنها نیاز به سرویس کردن دارد ما در این مطلب آموزش سرویس کولر آبی را به بیانی ساده توضیح داده ایم.

آموزش سرویس کولر آبی و بررسی علت آن

با توجه به آلودگی های زیاد شهر تهران بهتر است بدانید که سرویس کولر آبی در تهران نه تنها عمر کولر را بیشتر می کند که باعث صرفه جویی در مصرف آب و برق نیز می شود و شما بعد از سرویس کولر متوجه کاهش چشمگیر میزان قبض برق و آب خواهید بود. به همین دلیل ما در این مطلب به آموزش سرویس کولر آبی به بیانی ساده و گام به گام پرداخته ایم تا در زمانیکه به سرویسکار ماهر جهت سرویس کولرتان دسترسی ندارید، به تنهایی بتوانید از پس این مشکل برآیید.

مراحل سرویس کولر آبی

می دانیم که کولر آبی دارای دو بخش گردش آب و گردش هوا می باشد که توسط دو موتور به صورت جداگانه انجام می شود. پمپ آب عمل سیستم گردش آب کولر و موتور اصلی کولر عمل سیستم گردش هوا را انجام می دهد. قطعات و تجهیزات کولر آبی شامل سه دسته الکتریکی و مکانیکی و ثابت می باشد، قسمت الکتریکی شامل همان کلیدهای وصل و قطع و پمپ آب و موتور کولر می باشد.

قسمت مکانیکی شامل توربین هوا، شناور و تسمه کولر آبی می باشد. دسته ثابت شامل بدنه، دریچه ها و شیر تخلیه و اتصالات شبکه آبرسانی می باشد. قبل از هرکاری از خاموش بودن کولر مطمئن شوید و دوشاخه برق کولر را از پریز کشیده باشید، برای اطمینان از برق دار نبودن بدنه کولر با پشت دست به بدنه کولر دست بزنید اگر برق نداشت مراحل بعدی را انجام دهید. دریچه های خروجی باد کولر را در سالن ها و اتاق ها باز کنید تا در صورت روشن کردن کولر به موتور آن فشار وارد نشود.

شماره های تماس :   66374633 – 55405373 – 44011340  –  09123090698

عوض کردن پوشال در هنگام سرویس کردن کولر آبی

عوض کردن پوشال ها

پوشال های کولر آبی محل مناسبی برای رشد قارچ ها و باکتری ها می باشد. این قارچ ها و باکتری ها در طول فصل زمستان بین بافت های پوشال بوجود آمده اند و هنگامیکه آب روی پوشال ها جاری می شود بوی ناخوشایندی از پوشال های کولر ایجاد می شود، پس بهتر است که هر سال و البته بنا به کیفیت قبلی پوشال و آب شهر نسبت به تعویض آن اقدام کنید.

بهتر است بدانید که اگر پوشال ها خراب باشند و تعویض نگردند بعلاوه بوی نامطبوعی که ایجاد می کنند خطر ایجاد بیماری های تنفسی و… را نیز به همراه خواهند داشت. پس با توجه به قیمت ناچیزی که پوشال های کولر دارند توصیه ما به شما تعویض کردن آنهاست. هنگام خرید پوشال کولر آبی حتما به سایز و ظرفیت کولر خود دقت نمایید زیرا اگر پوشالی که بزرگتر از کولر شما باشد، تراکم بالای پوشال های بزرگتر از سایز سبب ایجاد اختلال در سیستم گردش هوا کولر خواهد شد و هوا به خوبی به کولر نمی رسد. هنگام عوض کردن پوشال کولر آبی ابتدا پوشال را خیس نمایید و در محل مناسب خود بگذارید و سپس شبکه سیمی مخصوص را روی آن قرار دهید.

اهمیت موتور در سرویس کولر آبی

این نکته را بیان کردیم که کولر آبی دارای دو قسمت پمپ آب و دینام می باشد که پمپ آب کولر فرآیند گردش آب و دینام کولر فرآیند گردش هوا را لنجام می دهند. این دو بخش هرچه قدر سالم تر باشند کولر عملکرد بهتری خواهد داشت و در مصرف انرژی صرفه جویی خواهیم داشت. پس در هنگام سرویس کولر آبی به این دو قسمت توجه ویژه ای داشته باشید ابتدا گرد و غبار را از آنها بزدایید  و سپس به روغن کاری آنها بپردازید.

دقت داشته باشید که موتور کولر دارای دو قطعه یاتاقان می باشد که باید حتما روغن کاری شوند. قبل از  اینکه کولر را روشن کنید حتما پروانه را به صورت دستی چند دور بچرخانید تا کاملا روان شود. این نکته مهم را هم در مورد دینام بدانید که بیشتر از ۷ ساعت بطور مداوم اگر روشن بماند احتمال سوختن آن بیشتر است.موتور کولر آبی

آخرین نکته در آموزش سرویس کولر آبی توجه به سایبان کولر می باشد

با توجه به اینکه بدنه کولر آبی از جنس فلز بوده و در معرض نور مستقیم خورشید قرار دارد و هنگامیکه بدنه کولر داغ شود کولر سرمای مطلوبی نخواهد داد پس با در نظر گرفتن یک سایبان خوب و عالی برای کولر آبی از بوجود آمدن این سرمای نامطلوب جلوگیری نمایید. این نکته را هم بدانید که اگز سایبان مناسبی برای کولر انتخای نمایید که از گرمای بیش از حد بدنه کولر جلوگیری کند در مصرف انرژی هم صرفه جویی چشمگیری کرده اید. 

شماره های تماس :   66374633 – 55405373 – 44011340  –  09123090698

 

دیدگاه خود را ثبت کنید