اگر بخواهيد بيشترين بهره را از پنجره UPVC خود ببريد؛ رعايت برخي از نكات باعث مي شود، كارايي و عمر اين پنجره های UPVC بيش از پيش بالا رود. اين نكات به قرار زير است:

 

1 – با فاصله هاي زماني معين، تمام قطعات مكانيكي و متحرك پنجره UPVC را روغن كاري كنيد. البته روغن كاري بايد توسط روغن هاي رقيق موجود انجام شود.

2 – از نزديك نمودن وسايل حرارت زا همچون آتش جوشكاري و يا شعله مستقيم به پنجره هاي يو پي وي سي اجتناب كنيد.

 

3 – به منظور دوام بيشتر لاستيك هاي درزگير پنجره های UPVC ،

تعمیر ، نگهداری و نظافت پنجره  های دوجداره UPVC

در بازه زماني مشخص حداكثر سه ماه يكبار آن ها را توسط پارچه اي حاوي صابون مايع تميز كنيد. زيرا اين عمل نرمي، انعطاف و تميزي لاستيك ها را به ارمغان مي آورد.

 

 

4 – براي تميز كردن پنجره UPVC مي توانيد از مخلوط آب و صابون استفاده كنيد تا بدون باقي گذاشتن اثر گرد و غبار، پنجره ها را براق سازد

توجه داشته باشید شیشه های دوجداره را میتوان با شیشه پاک کن (رایت) شست اما برای قاب پنجره های upvc حتما از اب و صابون استفاده کنید

 

5 – با توجه به تنوع يراق آلات در نظر گرفته شده، جهت پنجره هاي UPVC ، مي بايست دستور العمل هاي مفيدي كه از طرف سازنده در خصوص نحوه استفاده از آن ها ارائه مي گردد، به دقت صورت پذيرد تا در صورت بروز هر گونه مشكل، بتوان آن را بر طرف كرد.

6 – پارچه اي را كه جهت تميز نمودن پنجره ها انتخاب مي كنيد، مي بايست بدون پرز باشد تا بتوان به راحتي سطوح پنجره UPVC را تميز كرد.

7 – اگر پس از نصب پنجره UPVC ، هنوز فعاليت هاي اجرايي ساختمان باقي مانده است، مي بايست، كاور روي پنجره ها كنده نشود تا از آسيب به آن ها جلوگيري كند. همچنين نبايستي اين كاور ها به مدت طولاني بر روي پنجره هاي باقي بماند. چراكه ممكن است اثر چسب تا مدت ها بر روي پنجره هاي باقي بماند. 

8 – به طور مرتب دستگيره ها و قسمت هاي متحرك ديگر پنجره ها را وارسي كنيد كه شل و هرز نشده باشند. معمولا” با چك كردن منظم اين قسمت ها، مي توان پيچ مربوطه را يافت و آن را پيش از بروز مشكل محكم كرد.

9 – در هنگام فعاليت هاي بازسازي از قبيل نقاشي و سيمانكاري و … لازم است تا روي پنجره ها را با پوشش مناسبي پوشاند تا آسيبي به آن نرسد. در صورت آلوده شدن پنجره ها لازم است تا بدقت پنجره ها را تمييز كرد تا وجود اين مواد باعث كدر شدن سطوح پنجره نشود.

پنجره ها چشمان ساختمان شما هستن در حفظ و نگهداری انها کوشا باشید

لذا گروه پنجره پنسا توصیه میکند رعايت موارد مذكور در رابطه با تميز كردن و مراقبت از پنجره ها، مي تواند زيبايي و سلامت دايمي آن ها را تضمين كند

 

 

چگونه پنجره های خود را درزگیری کنیم ؟

پنجره ها در زمانیکه گرد و خاک از آنها وارد فضا می شود و از میزان عایق آنها با نشان افزایش مصرف انرژی کاسته می شود نیاز خود به درزگیری را نشان می دهند.اولین گام در راه این درزگیری پیدا کردن مسیر ورود هوا به فضا خواهد بود.
1-از آسان ترین روش های پیدا کردن درز ها استفاده از نور روز در خورشید می باشد. اگر از قسمتی از لبه های پنجره نور خورشید وارد فضا می شود آن قسمت نیاز به ترمیم خواهد داشت.اینکار را به کمک شعله کوچکی نیز می توان انجام داد مثل نور شمع یا کبریت.اگر شعله لرزان شود در آن قسمت درز ایجاد شده است.البته اطمینان به این آزمایش مستلزم آن است که سیستم های تهویه خاموش باشد.
2-از نکات مهم قبل از درزگیری تمیز بودن آن قسمت ات.باید قبل از عملیات درزگیری پنجره را تمیز وحتما خشک کنید.
3-برای درزگیری پنجره ها به این نکات توجه کنید:
از ابزار درزگیری استفاده و لوله و چسب درزگیر را داخل آن قرار داده و مورد استفاده قرار دهید.
چسب درزگیر را با آرامش روی محل درز بکشید و دقت کنید که آرامش در این کار موجب می شود خطی صاف ایجاد کنید.
اگر ظاهر این خط برایتان اهمیت دارد حتما پس از ریختن چسب روی شکاف آن را صاف کنید.که اینکار را با کمک پشت قاشق و یا انگشت دست که به آب آغشته شده می توانید انجام دهید.

دیدگاه خود را ثبت کنید